НОВИНИ ДНЯ: 3 знаки зодіаку, які отримають нові можливості, приємні сюрпризи та фінансові зміни вже до кінця червня  Ядерна зброя під "носом" — Путін до бункера: Кремль впав у паніку після рішення Фінляндії  Продаж валюти в Україні змінили: які купюри зобов’язані приймати банки та обмінники  Люди, які народилися в ці місяці, переживуть потужне духовне пробудження до кінця 2026-го  Борошно у саду — несподіваний супергерой для ваших рослин  Як подвоїти урожай фруктових дерев за короткий час: 8 дієвих хитриків  В Україні у четвер дощитиме, вдень прогріє до +25°всі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.10.2025   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

Одна виставка відкрилися, дві завершуються та дві тривають — експозиція Київської картинної галереї

У п’ятницю, 10 жовтня, добірку своїх робіт під назвою «Простір невизначеності» представив молодий український художник Дмитро Доценко. Вони мають більше, ніж два просторові виміри, але менше, ніж три: тверді фрагменти картин розташовані паралельно стінам та збоку від зображення. Частиною експозиції є також відео інсталяція.


Виставка іншого нашого сучасника, Михайла Гуйди, одна з тих двох, що завершують свою роботу цієї неділі. Насправді, вона планувалася до 31 серпня, але була продовжена. Вона є частиною проекту «Діалог крізь віки», ідеєю якого є поєднання творів художників минулого та сучасності. Роботи класиків взяті з колекції Національного музею «Київська картинна галерея», а виставка називається «Михайло Гуйда і класики».


Друга виставка, що завершується — «Кров з молоком». Вона присвячена темі тіла у живопису, графіці, скульптурі та фотографії у різноманітних значеннях та проявах ще з XVIII століття та по сьогодні. Роботи надали галереї, приватні колекціонери та сам музей.


До 26 жовтня триватиме виставка видатного пейзажиста та мариніста Івана Айвазовського. Вона продовжує серію «Віч-на-віч», що складається з творів ХІХ століття, які є у колекції  музею. Експозиція складається з трьох живописні картин, однієї графічної роботи, фотографій полотен, що були втрачені під час Другої світової війни, та відеопрезентацієї інших творів Івана Костянтиновича. Експозиція додатково оформлена предметами побуту корінного населення Криму.


До кінця листопада працює виставка, присвячена маєтку, в якому розміщений музей (і називається вона «Терещенківська, 9»), та його мешканцям. Тут багато фотографій інтер’єрів, членів сім’ї Терещенків, панно з пояснювальними текстами. Виставлено також елементи оригінального оздоблення: меблі, скульптури, і ще одна картина Івана Айвазовського.


Текст та фото — Олександр Зубко

Виставка «Михайло Гуйда і класики»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
мода, люди, Китай, архитектура, ДСНС, суд, протесты, обстрелы, Росія, Верховная Рада, Киевщина, пляжи, ЗСУ, сборная Украины, карантин, соревнования, культура, дизайн, история, Нацгвардия, пожары, искусство, зима, Одесса, общество, Путин, Сергей Смоленцев, спорт, фотография, праздники, фотоподборки, пейзажи, фотопроект, город, живопись, коронавирус, джаз, митинги, Зеленский, автомобили, музыка, медицина, война, Шахтер, марш, #Євромайдан, Війна, мир, футбол, женщины, терроризм, Майдан, Донбасс, корабли, ВСУ, полиция, технологии, Россия, церковь, фотоконкурсы, США, ВМС, Львів, учения, Динамо, НАТО, дети, фестивали, самолеты, оккупация, путешествия, Україна, передовая, авиация, Париж, Бахмут, Александр Зубко, Новый Год, уикенд, животные, традиции, юмор, Дмитрий Дятлов, портрет, политика, столкновения, природа, выставки, пандемия, туризм, акции, Київ, выборы, стихийные бедствия, Порошенко, Польша, Киев, солдат, Велика Британія, военная техника