НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 16 травня: Водоліям - зміна планів, Близнюкам - цікава зустріч  Підживлення фруктових дерев: садівники розповіли, коли вносити добрива  Київ накриє хвиля тепла: синоптики назвали дату потепління  Лавров пригрозив зброєю іноземним журналістам: що сталося  РФ "дотискає" Лукашенка для атаки на Київ або НАТО: важливе попередження Зеленського  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 16 травня  У більшості областей України в суботу без опадів, вдень до +23°всі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
23.11.2025   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

Дві виставки відкрилися на цьому тижні у Національному музеї Київська картинна галерея

Перша — 18 листопада, «Михайло Андрієнко-Нечитайло. Херсон — Париж». Друга, наступного дня — «Те, що болить». Перша одного художника, друга — колективна.

Михайло Андрієнко-Нечитайло народився та виріс у Херсоні, а більшу частину життя мешкав у Парижі. Він є представником спільноти, відомої як Паризька школа (École de Paris). Роботи, що представлені, стисло показують шлях творчих пошуків митця. Це перша в Україні його персональна виставка, вона присвячена третій річниці визволення Херсона від російських загарбників та створена спільно з Херсонським обласним художнім музеєм імені О. О. Шовкуненка.

Друга виставка складається з кількох блоків. Центральна частина «нехудожня»: в найбільший залі фотографії разом з текстом розповідають про бійців 82-ї окремої десантно-штурмової бригади, які або зникли безвісти, або загинули, або потрапили у полон. Цей документальний проект «Не народжені для війни» створений їх родинами.

Остання зала наповнена живописними картинами, скульптурами, фотографіями дійсних та колишніх військовослужбовців, а також волонтерів. Це проект «Мистецтво, що повертає до життя». Твори різняться і тематикою — якісь цілком мирні, якісь пов’язані з війною. А починається виставка фотографіями Юрія Білака, українця, який зараз мешкає у Франції. На них зображені діти на тлі зруйнованих споруд, в рідних для них місцях — «Дитинство, що втратило тишу». Виставка присвячена Дню захисту дітей, Дню Гідності та Свободи, Міжнародному дню волонтера та Дню Збройних сил України.

Обидві триватимуть залишок листопада та майже весь грудень.

Дві виставки в неділю завершують свою роботу: «ВІЧ-НА-ВІЧ з Іваном Айвазовським» (про неї ми писали раніше) та Триєнале сценографії імені Данила Лідера «Київська школа». На останній представлено театральні костюми та ескізи до них, макети сцен, фотографії з вистав. Ці предмети пов’язані з театральними подіями, які відбувалися протягом останніх трьох років. Виставка робиться вшосте.

З 14 листопада по 2 грудня проходить Фестиваль сучасного колажу CUTOUT 2025. А майже до кінця січня триває виставка «Олександр Мурашко. Київські вібрації», що присвячена 150-річчю від дня народження цього видатного живописця.

Текст та фото — Олександр Зубко

Відкриття виставки «Те, що болить»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Нацгвардия, спорт, учения, самолеты, карантин, марш, сборная Украины, Одесса, Польша, дизайн, НАТО, женщины, Новый Год, технологии, обстрелы, Верховная Рада, выставки, коронавирус, мир, Шахтер, общество, ЗСУ, ВМС, политика, Дмитрий Дятлов, Париж, мода, солдат, #Євромайдан, история, Китай, Бахмут, праздники, суд, Александр Зубко, Россия, акции, фотография, пожары, Киевщина, живопись, традиции, Київ, культура, терроризм, путешествия, авиация, туризм, Динамо, архитектура, дети, портрет, фотопроект, полиция, зима, юмор, ДСНС, митинги, пейзажи, медицина, Львів, джаз, фотоподборки, животные, передовая, экология, Киев, выборы, пандемия, футбол, Війна, автомобили, фотоконкурсы, Майдан, Україна, Зеленский, протесты, Путин, столкновения, искусство, природа, ВСУ, военная техника, корабли, Порошенко, город, Сергей Смоленцев, фестивали, пляжи, война, Велика Британія, Донбасс, церковь, уикенд, люди, стихийные бедствия, США, соревнования, музыка, оккупация