НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 2026 рік для всіх знаків зодіаку: новий етап, потужні зміни та ясність після хаосу – життя ніколи не буде таким, як раніше  Скільки людей Росія планує кинути на війну проти України 2026 року: Буданов назвав шокувальну цифру  Китайський гороскоп на 2026 рік для всіх знаків зодіаку: що принесе рік Вогняного Коня  В Україні середня температура у січні буде нижчою за норму - синоптики  Гороскоп на 27 грудня для всіх знаків зодіаку: день, коли збіги — не випадкові  Спочатку президент і референдум, потім — Рада: у "Слузі народу" озвучили план повоєнних виборів  Гороскоп на 27 грудня за картами Таро: Терезам - зустрічі, Овнам - успіхвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
23.11.2025   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

Дві виставки відкрилися на цьому тижні у Національному музеї Київська картинна галерея

Перша — 18 листопада, «Михайло Андрієнко-Нечитайло. Херсон — Париж». Друга, наступного дня — «Те, що болить». Перша одного художника, друга — колективна.

Михайло Андрієнко-Нечитайло народився та виріс у Херсоні, а більшу частину життя мешкав у Парижі. Він є представником спільноти, відомої як Паризька школа (École de Paris). Роботи, що представлені, стисло показують шлях творчих пошуків митця. Це перша в Україні його персональна виставка, вона присвячена третій річниці визволення Херсона від російських загарбників та створена спільно з Херсонським обласним художнім музеєм імені О. О. Шовкуненка.

Друга виставка складається з кількох блоків. Центральна частина «нехудожня»: в найбільший залі фотографії разом з текстом розповідають про бійців 82-ї окремої десантно-штурмової бригади, які або зникли безвісти, або загинули, або потрапили у полон. Цей документальний проект «Не народжені для війни» створений їх родинами.

Остання зала наповнена живописними картинами, скульптурами, фотографіями дійсних та колишніх військовослужбовців, а також волонтерів. Це проект «Мистецтво, що повертає до життя». Твори різняться і тематикою — якісь цілком мирні, якісь пов’язані з війною. А починається виставка фотографіями Юрія Білака, українця, який зараз мешкає у Франції. На них зображені діти на тлі зруйнованих споруд, в рідних для них місцях — «Дитинство, що втратило тишу». Виставка присвячена Дню захисту дітей, Дню Гідності та Свободи, Міжнародному дню волонтера та Дню Збройних сил України.

Обидві триватимуть залишок листопада та майже весь грудень.

Дві виставки в неділю завершують свою роботу: «ВІЧ-НА-ВІЧ з Іваном Айвазовським» (про неї ми писали раніше) та Триєнале сценографії імені Данила Лідера «Київська школа». На останній представлено театральні костюми та ескізи до них, макети сцен, фотографії з вистав. Ці предмети пов’язані з театральними подіями, які відбувалися протягом останніх трьох років. Виставка робиться вшосте.

З 14 листопада по 2 грудня проходить Фестиваль сучасного колажу CUTOUT 2025. А майже до кінця січня триває виставка «Олександр Мурашко. Київські вібрації», що присвячена 150-річчю від дня народження цього видатного живописця.

Текст та фото — Олександр Зубко

Триєнале сценографії імені Данила Лідера «Київська школа»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
пейзажи, Донбасс, пандемия, авиация, культура, Россия, Путин, общество, фотоконкурсы, Александр Зубко, визиты, ВМС, туризм, Дмитрий Дятлов, дизайн, карантин, юмор, ЗСУ, Львів, учения, США, оккупация, Одесса, акции, война, женщины, автомобили, обстрелы, Киевщина, искусство, Бахмут, история, солдат, выборы, фотоподборки, Динамо, Киев, ВСУ, стихийные бедствия, дети, Порошенко, Польша, Сергей Смоленцев, церковь, НАТО, Новый Год, фотография, мир, животные, уикенд, #Євромайдан, живопись, путешествия, портрет, ДСНС, военная техника, митинги, Зеленский, Майдан, город, пляжи, технологии, люди, джаз, фестивали, мода, праздники, выставки, Війна, передовая, самолеты, коронавирус, столкновения, зима, футбол, природа, фотопроект, марш, сборная Украины, терроризм, полиция, политика, архитектура, пожары, традиции, Київ, Париж, соревнования, Шахтер, Карпаты, протесты, Верховная Рада, корабли, Китай, музыка, Україна, медицина, суд, Нацгвардия, спорт