НОВИНИ ДНЯ: Ці знаки Зодіаку казково розбагатіють найближчими місяцями  Переговори з Кремлем застрягли у глухому куті, а Трамп перейшов на бік Путіна — аналіз The Guardian  Генштаб підтвердив зупинку Сизранського НПЗ та ураження важливих об’єктів росіян  Топ-8 правил сучасного грошового етикету  Як захистити капусту від шкідників: чому саме у травні це особливо важливо  Більше не викидаю пластикові затискачі для хліба: ось як їх використовую на городі  Україні у понеділок прогнозують до 29° тепла, подекуди короткочасні дощівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
08.02.2026   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

У Національному музеї «Київська картинна галерея» протягом тижня, що минає, відкрилися дві виставки

Тільки-но вчора, у суботу, 7 лютого, почала роботу чергова експозиція серії «Віч-на-віч» (в матеріалах для іноземців пропонується французький варіант — «Tête-à-tête»). Концепція проекту полягає у тому, аби, спираючись на колекцію музею, систематично знайомити глядачів з творами видатних художників XIX та початку ХХ століть. Попередня була присвячена Івану Айвазовському, а цього разу героєм є полько-український художник Вільгельм Котарбінський.

Він є яскравим представником епохи модерну, а улюблені його сюжети були з часів античності. Про це розказують виставкові картини: «Пісня ранку» присвячена Давньому Риму, велике полотно «Жертва Нілу» — про гоніння християн у римському Єгипті. Також про християнство рідка робота у техніці сепії «Терновий вінок». Сюжети з грецької міфології представлені на монументальній картині «Битва кентаврів з лапіфами» та на компактнішій — «Сатир». Два портретних панно «Жінка з глеком» та «Жінка з голубами» є варіаціями на тему античності.

І в сюжетах, і в техніці, і в світогляді вгадуються сучасники та часто товариші художника: Віктор Васнєцов, Михайло Нестеров, Павло та Олександр Свєдомські, Михайло Врубель, Генріх Семирадський. Останні тридцять років життя Вільгельм Котарбінський переважно провів у Києві. Експозиція триватиме до кінця квітня.

А з вівторка, 3 лютого, працює виставка грузинсько-українського художника Темо Свірелі (справ. Тенгіз Цховребов, груз. თემო სვირელი) «ADAMIANEBI / ЛЮДИ / PEOPLE». Він був учасником протесту у Грузії 1989 року та обох наших Майданів, також останню частину життя (двадцять років) провів у Києві. Виставлено п’ятнадцять картин, це зовсім інших символізм, світогляд та техніка. Експозиція запланована до 8 березня.

До 22 лютого триває виставка «Олександр Мурашко. Київські вібрації», присвячена 150-річчному ювілею живописця. А от проект «Мистецький родовід. Спадковість і новаторство» тимчасово замкнуто через великий холод в його залах. За планом він мав би працювати ще весь лютий.

Текст та фото — Олександр Зубко

Виставка «Віч-на-віч із Вільгельмом Котарбінським»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
самолеты, учения, дизайн, столкновения, политика, выставки, НАТО, ДСНС, технологии, пандемия, ВСУ, #Євромайдан, женщины, природа, сборная Украины, Донбасс, Порошенко, люди, Майдан, джаз, Шахтер, футбол, искусство, Россия, фестивали, Киевщина, живопись, США, Київ, Сергей Смоленцев, обстрелы, военная техника, карантин, фотопроект, церковь, Львів, Дмитрий Дятлов, праздники, культура, коронавирус, Китай, Крым, Велика Британія, корабли, Зеленский, Путин, фотоподборки, общество, суд, история, оккупация, стихийные бедствия, Одесса, ЗСУ, зима, медицина, животные, солдат, архитектура, фотография, Україна, музыка, Париж, ВМС, пейзажи, мода, выборы, полиция, традиции, Киев, дети, туризм, терроризм, автомобили, путешествия, Війна, фотоконкурсы, авиация, Польша, юмор, спорт, портрет, марш, акции, мир, пожары, Динамо, соревнования, война, Александр Зубко, протесты, митинги, пляжи, Новый Год, передовая, Верховная Рада, уикенд, город, Бахмут, Нацгвардия