НОВИНИ ДНЯ: Ці знаки Зодіаку отримають "золотий квиток" долі - попереду потужний поворот  Мінус носій "Калібрів": СБУ та Сили оборони вивели з ладу фрегат "Адмірал Ессен"  Мають три дні. АМКУ вимагає від АЗС пояснити підвищення цін на пальне  Відхід ЗСУ з Донбасу збереже Путіну від 300 тисяч до мільйона солдатів, - Зеленський  Зеленський запропонував країнам Близького Сходу дрони-перехоплювачі, але є умова  Енергетики попереджають: у ці години можна вивести мережу з ладу — не вмикайте потужну техніку  Коли закінчиться опалювальний сезон в Україні: в уряді відповіливсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
08.02.2026   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

У Національному музеї «Київська картинна галерея» протягом тижня, що минає, відкрилися дві виставки

Тільки-но вчора, у суботу, 7 лютого, почала роботу чергова експозиція серії «Віч-на-віч» (в матеріалах для іноземців пропонується французький варіант — «Tête-à-tête»). Концепція проекту полягає у тому, аби, спираючись на колекцію музею, систематично знайомити глядачів з творами видатних художників XIX та початку ХХ століть. Попередня була присвячена Івану Айвазовському, а цього разу героєм є полько-український художник Вільгельм Котарбінський.

Він є яскравим представником епохи модерну, а улюблені його сюжети були з часів античності. Про це розказують виставкові картини: «Пісня ранку» присвячена Давньому Риму, велике полотно «Жертва Нілу» — про гоніння християн у римському Єгипті. Також про християнство рідка робота у техніці сепії «Терновий вінок». Сюжети з грецької міфології представлені на монументальній картині «Битва кентаврів з лапіфами» та на компактнішій — «Сатир». Два портретних панно «Жінка з глеком» та «Жінка з голубами» є варіаціями на тему античності.

І в сюжетах, і в техніці, і в світогляді вгадуються сучасники та часто товариші художника: Віктор Васнєцов, Михайло Нестеров, Павло та Олександр Свєдомські, Михайло Врубель, Генріх Семирадський. Останні тридцять років життя Вільгельм Котарбінський переважно провів у Києві. Експозиція триватиме до кінця квітня.

А з вівторка, 3 лютого, працює виставка грузинсько-українського художника Темо Свірелі (справ. Тенгіз Цховребов, груз. თემო სვირელი) «ADAMIANEBI / ЛЮДИ / PEOPLE». Він був учасником протесту у Грузії 1989 року та обох наших Майданів, також останню частину життя (двадцять років) провів у Києві. Виставлено п’ятнадцять картин, це зовсім інших символізм, світогляд та техніка. Експозиція запланована до 8 березня.

До 22 лютого триває виставка «Олександр Мурашко. Київські вібрації», присвячена 150-річчному ювілею живописця. А от проект «Мистецький родовід. Спадковість і новаторство» тимчасово замкнуто через великий холод в його залах. За планом він мав би працювати ще весь лютий.

Текст та фото — Олександр Зубко

Виставка Темо Свірелі «ADAMIANEBI / ЛЮДИ / PEOPLE»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
пляжи, учения, митинги, Дмитрий Дятлов, самолеты, соревнования, политика, Україна, спорт, Киевщина, США, Сергей Смоленцев, Бахмут, культура, #Євромайдан, корабли, сборная Украины, Війна, живопись, мода, ДСНС, стихийные бедствия, акции, дизайн, Александр Зубко, ВСУ, общество, Динамо, передовая, фотография, Париж, юмор, архитектура, столкновения, туризм, авиация, выборы, люди, коронавирус, дети, Китай, ВМС, пандемия, животные, война, мир, футбол, природа, Польша, обстрелы, церковь, Донбасс, терроризм, город, Шахтер, фотоконкурсы, Крым, карантин, фотоподборки, искусство, традиции, технологии, полиция, солдат, Россия, зима, женщины, визиты, протесты, Киев, НАТО, путешествия, Порошенко, Верховная Рада, Одесса, история, фестивали, пейзажи, оккупация, выставки, музыка, Майдан, Зеленский, медицина, военная техника, суд, Львів, фотопроект, марш, портрет, Путин, ЗСУ, автомобили, уикенд, пожары, праздники, Нацгвардия, Київ, джаз, Новый Год