НОВИНИ ДНЯ: Що робити з півоніями, коли відцвітуть: садівники дали дієві поради  Гороскоп на 16 травня: Водоліям - зміна планів, Близнюкам - цікава зустріч  Підживлення фруктових дерев: садівники розповіли, коли вносити добрива  Київ накриє хвиля тепла: синоптики назвали дату потепління  Лавров пригрозив зброєю іноземним журналістам: що сталося  РФ "дотискає" Лукашенка для атаки на Київ або НАТО: важливе попередження Зеленського  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 16 травнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

Націоналісти збили плити і напис «Переможцям над нацизмом» на Монументі Слави у Львові

У четвер, 15 лютого, близько 14:00 представники правих організацій розбили плити та напис «переможцям над нацизмом» на Монументі Слави, що на вул. Стрийській. Замість відбитого напису, активісти фарбою написали «пам’ятник окупантам».
За словами організаторів акції, у такий спосіб представники націоналістичних організацій, зокрема «Правого сектору», Добровольчого руху ОУН та організації «Сокіл», хотіли привернути увагу влади до того, що пам’ятник слід знести у рамках декомунізації.
«Це наша інформативна акція, ми сподіваємося, що влада прислухається до нас. Вважаємо, що пам’ятник підпадає під декомунізацію і його мають знести. Якщо влада не буде до нас дослухатися, до подивимося, як розгортатимуться події», - пояснив ідею акції голова львівського осередку «Правого сектора» Тарас Бобанич.
Додамо, що фахівці Українського інституту національної пам’яті повідомили, що «Монумент Слави є пам’ятником, присвяченим опору та вигнанню нацистських окупантів з України, а тому, відповідно до закону, не є символікою комуністичного тоталітарного режиму та не підлягає обов’язковому демонтажу».
Нагадаємо, що у травні 2017 у Львові створили робочу групу по можливому демонтажу Монументу Слави. Депутати Львівської обласної ради запропонували на цьому місці встановити Меморіал пошани українських воїнів, які борються з російським агресором. Ще раніше розглядалися варіанти перенести монумент в музей «Територія терору». А керівництво Парку культури, біля якого він розташований, як варіант розглядало надати пам'ятнику нову функцію - зробити тут музей під склом, а на горі облаштувати оглядовий майданчик.
Це не перший випадок нищення монумента. У грудні 2010 року невідомі облили фарбою монумент і намалювали на ньому, під написом «Переможцям над фашизмом», серп і молот та свастику. А 28 квітня 2016 р. монумент розфарбували у синьо-жовті кольори. Після цього, у серпні 2016 року «Муніципальна дружина» встановила поблизу монументу камери відеоспостереження, за допомогою яких мали б стежити за дотриманням безпеки у цьому місці.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Одесса, выборы, оккупация, пожары, традиции, Киевщина, самолеты, Киев, портрет, выставки, марш, город, стихийные бедствия, ВМС, история, природа, НАТО, живопись, Новый Год, Бахмут, искусство, карантин, Нацгвардия, Сергей Смоленцев, коронавирус, Динамо, животные, Війна, пейзажи, США, солдат, терроризм, Дмитрий Дятлов, спорт, церковь, Крым, ЗСУ, Путин, путешествия, дизайн, сборная Украины, ВСУ, юмор, Зеленский, фотоконкурсы, культура, соревнования, протесты, Україна, Львів, передовая, архитектура, Майдан, уикенд, Порошенко, фотоподборки, музыка, футбол, Китай, фестивали, дети, туризм, политика, #Євромайдан, автомобили, обстрелы, джаз, люди, Александр Зубко, военная техника, зима, суд, фотопроект, митинги, Париж, учения, столкновения, Велика Британія, праздники, ДСНС, война, женщины, акции, мир, мода, Шахтер, полиция, пандемия, технологии, медицина, общество, авиация, Донбасс, Верховная Рада, пляжи, Польша, Київ, Россия, корабли, фотография