НОВИНИ ДНЯ: Ягоди виростуть великими й солодкими, урожай ніде буде подіти: чим підживити малину в червні  5 червня: церковне свято сьогодні, що за традицією варто зробити, навіть якщо не хочеться  Як захистити картоплю від фітофтори та коли краще почати підгортати овоч — розповіли фахівці  Найсильніша магнітна буря з рекордно високим індексом 8: коли вдарить та як від неї захиститися  Як та чим краще підживлювати розсаду: поради фахівців  Гороскоп на 5 червня для всіх знаків зодіаку: кому день принесе приємний поворот подій  Морква та буряк виростуть великими, солодкими та довго лежатимуть: чим їх политивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

Націоналісти збили плити і напис «Переможцям над нацизмом» на Монументі Слави у Львові

У четвер, 15 лютого, близько 14:00 представники правих організацій розбили плити та напис «переможцям над нацизмом» на Монументі Слави, що на вул. Стрийській. Замість відбитого напису, активісти фарбою написали «пам’ятник окупантам».
За словами організаторів акції, у такий спосіб представники націоналістичних організацій, зокрема «Правого сектору», Добровольчого руху ОУН та організації «Сокіл», хотіли привернути увагу влади до того, що пам’ятник слід знести у рамках декомунізації.
«Це наша інформативна акція, ми сподіваємося, що влада прислухається до нас. Вважаємо, що пам’ятник підпадає під декомунізацію і його мають знести. Якщо влада не буде до нас дослухатися, до подивимося, як розгортатимуться події», - пояснив ідею акції голова львівського осередку «Правого сектора» Тарас Бобанич.
Додамо, що фахівці Українського інституту національної пам’яті повідомили, що «Монумент Слави є пам’ятником, присвяченим опору та вигнанню нацистських окупантів з України, а тому, відповідно до закону, не є символікою комуністичного тоталітарного режиму та не підлягає обов’язковому демонтажу».
Нагадаємо, що у травні 2017 у Львові створили робочу групу по можливому демонтажу Монументу Слави. Депутати Львівської обласної ради запропонували на цьому місці встановити Меморіал пошани українських воїнів, які борються з російським агресором. Ще раніше розглядалися варіанти перенести монумент в музей «Територія терору». А керівництво Парку культури, біля якого він розташований, як варіант розглядало надати пам'ятнику нову функцію - зробити тут музей під склом, а на горі облаштувати оглядовий майданчик.
Це не перший випадок нищення монумента. У грудні 2010 року невідомі облили фарбою монумент і намалювали на ньому, під написом «Переможцям над фашизмом», серп і молот та свастику. А 28 квітня 2016 р. монумент розфарбували у синьо-жовті кольори. Після цього, у серпні 2016 року «Муніципальна дружина» встановила поблизу монументу камери відеоспостереження, за допомогою яких мали б стежити за дотриманням безпеки у цьому місці.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
автомобили, обстрелы, Донбасс, суд, фестивали, марш, солдат, джаз, Одесса, архитектура, учения, дизайн, фотоконкурсы, Китай, фотография, митинги, зима, люди, пляжи, Париж, медицина, коронавирус, Россия, НАТО, пандемия, Львів, протесты, искусство, Порошенко, Війна, корабли, Зеленский, юмор, самолеты, Карпаты, фотоподборки, город, политика, музыка, Нацгвардия, США, история, фотопроект, терроризм, Київ, футбол, женщины, военная техника, Польша, мода, путешествия, соревнования, праздники, Шахтер, уикенд, #Євромайдан, традиции, животные, Бахмут, авиация, выборы, ДСНС, Велика Британія, технологии, стихийные бедствия, оккупация, мир, Дмитрий Дятлов, церковь, Путин, живопись, Майдан, спорт, культура, передовая, акции, природа, портрет, дети, полиция, карантин, Александр Зубко, Динамо, Новый Год, туризм, ВСУ, Сергей Смоленцев, общество, Верховная Рада, Киевщина, пейзажи, Україна, выставки, ЗСУ, пожары, война, сборная Украины, столкновения, Киев, ВМС