НОВОСТИ ДНЯ: В Украине начнется волна похолодания с заморозками - синоптик  У Путина назвали возможные темы переговоров с Зеленским  Навальний вирішив припинити голодування  Два финучреждения добровольно отказались от страховых лицензий - Нацбанк  Мінфін запропонував обкладати податком машини, дорожчі за $43 тисячі  Украина попросила Нетаньяху стать посредником в переговорах с РФ  Латвія, Литва і Естонія висилають російських дипломатів у знак солідарності з Чехієювсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
15.02.2021 623

Постковідний синдром: в Україні відкрили відділення для реабілітації після COVID-19

Постковідний синдром, поруч із коронасомнією, – ще один важкий, але досі мало зрозумілий наслідок COVID-19. Ми думаємо, що одужали, але коронавірус не зникає безслідно. Навіть у тих, хто перехворів у легкій формі, можуть бути наслідки.

Кожен п’ятий, хто подолав небезпечний вірус, відчуває підвищену тривожність, страх і депресію, страждає від безсоння й панічних атак.

"Ми знаємо, що це через вірус. Але чому і механізм ми поки не знаємо. Є велика депресія. Так і називається – велика депресія. Серйозні психічні розлади. Є хронічні, які ні від чого не залежать. І є соціальні, які через великий стрес, постійний стрес", – пояснює психотерапевтка Тіна Берадзе.

Британські науковці анкетували сотню пацієнтів упродовж пів року після одужання, восьмеро з яких мали тяжкий перебіг хвороби, а інші лікувалися вдома. Опитування показало, що майже в усіх тривалий час зберігалися симптоми ковіду. Реабілітація іноді затягується на місяці.

У санаторії під Києвом відкрили перше в Україні відділення, яке займається реабілітацією пацієнтів після ковіду. Олександр Кобаса за фахом акушер-гінеколог, але тимчасово змінив профіль. Разом з колегою методом проб і помилок розробив програму для підтримки фізичного та психологічного стану післяковідних.

Торік восени фізичний терапевт Олег Кривохата сам переніс коронавірус. Перехворів відносно легко, однак потім ще довго почувався зле.

"У мене точно були ураження нервової системи. У мене були проблеми з диханням. Я втратив десь близько 70 відсотків голосу для співу. Тобто я не міг брати високі ноти. Ну і самий стан був дуже ослаблений. Я дуже швидко зморювався", – ділиться медик.

Власну програму оздоровлення випробував на собі. Виправляв недоліки. Каже, попри те, що розумів процеси, які з ним відбуваються, усе одно часом не міг дати раду емоціям.

У санаторії проводять лікування за кількома напрямками:

Ароматерапія та музикотерапія

"Пацієнти в нас тут знаходяться в такому медитативному стані. І саме такі методики найкращі для відновлення емоційних станів психіки", – пояснює Олександр.

Процедури для покращення роботи дихальних шляхів

"Це інгаляції, які використовують після запальних процесів. Це апарат кисневої терапії для насичення організму киснем", – каже лікар.

Плавання в басейні за американською реабілітаційною методикою Вацу. Це розслаблюваний водний масаж. Допомагає відновити нервову систему. Олег пройшов сертифіковане навчання і тепер застосовує цю методику для пацієнтів із постковідним синдромом.

"Коли людина багато кашляла, у неї вже такий спазм всередині. Вона відчуває внутрішнє напруження. Крім того, що вона розслабляється психологічно – в неї розслабляються м'язи. І відновлюється дихання. Тому ця методика, яку американці застосовують для ветеранів, для України вона інноваційна", – пояснює терапевт в новинах "Сьогодні" на каналі "Україна".

Програму в цьому санаторії пройшли 10 осіб. Поки відновитись після ковіду в цьому місці можна тільки за власний кошт, і це недешево. МОЗ начебто тільки розглядає таку можливість для постковідних пацієнтів надавати путівки на реабілітацію. Усе поки тримається на ентузіазмі лікарів. Жодних офіційних інструкцій немає, кажуть медики. А післяковідна реабілітація – вкрай необхідна.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Постковідний синдром: в Україні відкрили відділення для реабілітації після COVID-19 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
15.02.2021 623
Еще материалы раздела «Общество»