НОВИНИ ДНЯ: Байден і Зеленський анонсували ще одну зустріч за кілька тижнів  Загарбники не встигнуть добудувати захисні споруди для Керченського мосту цього року — Плетенчук  Синоптики дали прогноз на п'ятницю і попередили про небезпеку  В Україні 25 вересня без опадів, вдень до +28°  На заході дощі з грозами: прогноз погоди на 25 вересня в Україні  В Україні з середи посилиться вітер, це може погіршити ситуацію з пожежами - синоптики  На заході туман, а в Криму - невеликий дощ: прогноз погоди на 24 вереснявсі новини дня
Бізнес
Економіка
03.06.2021 563

На "дистанційку" під час пандемії перейшло понад 20% українців

Більш як половина (53%) працюючих українців не мали будь-яких змін у роботі під час пандемії COVID-19 і наразі працюють, як і раніше.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова 21 - 26 травня.

У той же час, 13,7% економічно активних громадян повністю або частково перейшли на дистанційну роботу з повним збереженням заробітної плати, 6,9% - повністю або частково перейшли на дистанційну роботу з частковим збереженням заробітної плати. 6% пішли в частково оплачувану відпустку, 1.9% пішли в повністю оплачувану тривалу відпустку, 8,9% - пішли в неоплачувану відпустку. Ще 3,8% українців через пандемію втратили роботу.

При цьому працівники державного і приватного секторів економіки, приблизно, однаково часто відповідали, що не відчули змін в режимі їх роботи (відповідно, 52,5% і 56%). Однак, працівники державного сектора помітно частіше, ніж приватного, відповідали, що повністю або частково перейшли на дистанційну роботу з повним збереженням заробітної плати (відповідно 26% і 10%), працівники ж приватного сектора частіше, ніж державного, відповідають, що пішли в неоплачувану відпустку (відповідно, 11% і 5%) і що вони втратили роботу (відповідно, 4% і 0,3%).

Перш за все, в умовах пандемії постраждали ті, хто працював на тимчасовій основі - серед них тільки 36% вказали, що в їх роботі нічого не змінилося (тоді як серед тих, хто працює на постійній основі - 58,5%), вказали, що пішли в неоплачувану відпустку - відповідно 20% і 7%, втратили роботу - відповідно 17% і 0,6%. Серед тимчасово зайнятих лише 2% вказали, що повністю або частково перейшли на дистанційну роботу з повним збереженням заробітної плати, тоді як серед постійно зайнятих - 17%. Слід також зазначити, що частка тимчасово зайнятих у приватному секторі значно вища, ніж у державному (17% і 2% відповідно).

Відповідаючи на питання, як змінилася їхня зарплата під час пандемії коронавірусу, 54% представників економічно активного населення відзначили, що вона не змінилася, 37% - що вона зменшилася, а 3% - що вона зросла. На зменшення зарплати частіше вказують працівники приватного сектора, ніж державного (відповідно, 40% і 26%), відзначають, що вона не змінилася - відповідно, 52% і 67%, що вона зросла - відповідно, 3% і 4%.

Дослідження проводилося методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання 2017 респондентів у віці від 18 років у всіх підконтрольних уряду регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Оценка материала:

5.00 / 1
На "дистанційку" під час пандемії перейшло понад 20% українців 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
03.06.2021 563
Еще материалы раздела «Економіка»