<
НОВИНИ ДНЯ: Як отримання ЗСУ артснарядів від США змінить характер боїв на фронті: думка експерта  Китай заявив про наростання "негативних факторів" у відносинах зі США  Швидка паска без метушні з тістом: рецепт пишної та смачної випічки  Коли День вишиванки 2024: дата, традиції і цікаві факти  Синоптики обіцяють теплий місяць: прогноз Укргідрометцентру на травень  У Зеленського про обмеження для чоловіків за кордоном: дистанційних документів не буде  Вівсяно-картопляні котлети: рецепт пісної стравивсі новини дня
Колонки
Андрiй Любка
02.12.2013 15054

Як організувати нашу революцію

По-перше, треба визнати, що учорашній день – це безперечний успіх, день ейфорії і радості, фундамент нашої завтрашньої перемоги.

По-друге, слід назвати ті дрібниці й деталі, які зроблять кожен наступний день ще кращим і радіснішим. Отож, найбільшою бідою на Майдані є брак інформації. Парадоксально, але виходить, що ти стоїш на Майдані, але вся країна про події там знає більше за тебе.

Тому пропоную трохи скоротити кількість пустопорожніх і пафосних виступів зі сцени, які мало кого «заводять», але багато кого смішать, і прапори Євросоюзу на великому екрані будинку профспілок замінити на новини й важливу інформацію. Впевнений, люди зустрінуть це оплесками. Можна висвітлювати туди найголовніші новини з Української Правди, можна також вмикати туди ефір громадського чи інших каналів, які висвітлюють Майдан. Дуже корисним міг би бути потужний вай-фай на Майдані – люди б самі змогли більше писати й постити в соцмережах навіть у ситуаціях, коли «падають» мобільні мережі. І головне: хочете, щоб люди залишилися саме на Майдані – дайте їм там інформацію, тоді вони саме там стоятимуть просто для того, щоб довідатися більше.

Важливим є також пояснити людям роль і функції різних «вогнищ» протесту: Майдану, Михайлівської, КМДА, Банкової, Бесарабки і теде. Можна зробити навіть мапку і час від часу теж її показувати на екрані будівлі профспілок. Щоб усе не нагадувало броунівський рух – наприклад, хтось каже, що зносять Леніна, всі валять туди, а там уже давно нічого не відбувається, всі біжать на Банкову з цікавості тощо – слід скоординувати ці «вогнища» й створити між ними систему зв’язку, роздавши, наприклад, довіреним людям рації. Тоді можна буде швидко й зі стовідсотковою певністю координувати свої сили.

liubka

Андрій
Любка

український поет, перекладач і есеїст.

Автор збірок поезій «Вісім місяців шизофренії» (2007) та «ТЕРОРИЗМ» (2008).  Лауреат літературних премій «Дебют» (2007) та «Київські лаври» (2011). Учасник багатьох українських та європейських літературних акцій та фестивалів.  Окремі твори перекладені угорською, чеською, португальською, німецькою, англійською, російською та польською мовами.

Суперважливо створити єдину форму бейджа, який носитимуть люди з команди «організаторів». Бо часто стоїть хтось і віщає, пускає в якусь будівлю чи ні, а ти навіть не знаєш що це за пасажир і чи можна йому вірити. Кожен, хто справді в якийсь спосіб виконує цілі, поставлені штабом – повинен мати на собі якусь позначку.

Лідерам штабу і лідерам опозиції раджу стати більш публічними. Не тільки для преси, а й для мітингувальників. Хотілось би наради чи круглі столи бачити наживо з того ж великого екрану, це додасть довіри всім нам. І не треба розповідати, що є якісь таємні речі, які режиму чути не треба – прослуховували Меркель, прослуховують і вас.

Є відчуття, що земля втікає Януковичу з-під ніг. Його зраджують свої ж – депутати, генерали, олігархи, журналісти і теде. Але більшість із охочих попрощатися з ВФЯ у ці хвилини вагається й нервово придивляється до інформації з Майдану. Не гайте часу, зустріньтеся з ними – силовиками, олігархами, власниками каналів, депутатами, переконайте їх перейти на наш бік. Якщо Януковича хочуть злити, не гребуйте цим шансом, використайте його.

Важливо наголошувати, щоб у Київ їхали люди з регіонів. Вони, на відміну від киян, весь свій час – а не тільки після роботи (ну бо тотального страйку, крім студентів, не буде) – для Майдану.

Для того, щоб Верховна Рада точно проголосувала відставку уряду, спробуйте запустити в будівлю (на балкони, в холи) ВР народ, не весь натовп, але, наприклад, зірок, журналістів, інтелігенцію – це й виглядатиме гарно, і буде потужним тиском на нерішучих депутатів.

Виступи зі сцени раджу розпочинати не криком «Слава Україні!», а словами «Слава вільній людині!».

І я впевнений – тоді переможемо.

Оценка материала:

3.76 / 17
Як організувати нашу революцію 3.76 5 17
 Андрій Любка 02.12.2013 15054
comments powered by Disqus
Еще колонки: Андрiй Любка
  • Прощання з літом: Зима буде довгою Прощання з літом: Зима буде довгою

    Після того випадку в готелі ще довго панував переполох. Манекенного типу рецепціоністки хоч і намагалися створити хорошу міну при поганій грі, усміхалися й робили вигляд, буцімто нічого не сталося, але ВСІ про це вже знали. Знали старші пані, літні німкені, які у своїх величезних капелюхах походжали терасами – тепер вони не дивилися навколо, а лише собі під ноги.

  • Політична премія Дарвіна: "гасконці" Коломойського і "Правий сектор" змагаються в електоральному самогубстві Політична премія Дарвіна: "гасконці" Коломойського і "Правий сектор" змагаються в електоральному самогубстві

      Колись їхня історія може увійти до підручників з політології, політичного піару і словника літературознвчих термінів (стаття про трагікомедію). Справді, треба мати неабиякий талант і здібності, щоб так швидко вбити себе і свої перспективи. Раніше здавалося, що найбездарнішим політичним проектом в історії України є "Наша Україна" Ющенка. Тепер місце на п'єдесталі політичної премії Дарвіна впевнено здобувають "Правий сектор" і липкорукі "гасконці" Коломойського.

  • Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла

    20 років тому, посеред спекотного липня 1995-го, відбувся найбільший злочин після закінчення Другої світової війни – етнічна чистка в боснійському місті Сребрениця. За різними підрахунками, військові і парамілітарні підрозділи Республіки Сербської тоді вбили 8 000 боснійських чоловіків (мусульман), тобто все чоловіче населення міста у віці від 12 до 70 років.

  • Ідеї Ганни Гопко пішли в народ, або Безалкогольний День народження Ідеї Ганни Гопко пішли в народ, або Безалкогольний День народження

    Їй-Богу, за 27 років життя я встиг утнути чимало дурниць, взяти найактивнішу участь у багатьох ідіотських ініціативах, палко підтримувати абсурдні ідеї, але одного разу трапилася зі мною подія, від спогадів про яку стає моторошно. Безалкогольний День народження. Погодьтеся, навіть звучить так, ніби йдеться про якесь жахливе знущання над людиною. Зрештою, так і було.

  • "Бей хохлов, спасай Россию": гол Шевченка збірній Росії, або Як я став русофобом "Бей хохлов, спасай Россию": гол Шевченка збірній Росії, або Як я став русофобом

    Мої геополітичні погляди сформувалися протягом 13 хвилин. Сталося це жовтневого вечора 1999 року під час футбольного матчу Україна-Росія. Це був останній вечір дитинства й перший вечір юності; маркером порогу стало те, що тоді я востаннє в житті плакав перед телевізором. А все через те, що збірна Україна програвала Росії 1:0. Більшої катастрофи годі було й уявити.