Політика
Україна
Литвин і Ко закликали Раду «взяти на себе відповідальність за країну»
Низка народних депутатів оприлюднили звернення із закликом «взяти на себе головну відповідальність за країну».
Депутати застерігають, що «громадянський конфлікт переростає у громадянську війну.»
«Сьогодні той момент, коли кожен депутат повинен усвідомити свою персональну відповідальність за недопущення подальшого розвитку драматичних подій в Україні», - сказано у відкритому листі.
«Верховна Рада має взяти на себе головну відповідальність за країну. І це вимагає її консолідації, зняття внутрішнього протистояння, налагодження діалогу для невідкладного прийняття необхідних рішень, виключивши можливість введення надзвичайного стану в країні», - наголошують підписанти.
Вони створюють депутатське об’єднання, яке хоче «надати переконливі, правдиві відповіді суспільству на всі поставлені ним питання».
Ключові з них: відставка Кабінету міністрів, скасування законів, проведених через Верховну Раду 16, крім держбюджету на 2014 рік, прийняття політичного рішення про повернення до парламентсько-президентської форми правління, прийняття Закону про реальну амністію усіх учасників подій, після прийняття вищезазначених рішень ВР - здійснення зустрічних кроків щодо звільнення адміністративних будівель, розблокування урядового кварталу з відведенням спецпідрозділів.
Верховна Рада, починаючи з 28 січня, повинна працювати у режимі пленарних засідань аж до врегулювання політичної кризи в Україні, вважають ініціатори відкритого листа.
Всім народним депутатам, які підтримають дане звернення, пропонується зібратися у понеділок 27 січня 2014 року о 13:00 в приміщенні Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони (вул. Садова, 3а).
Список підписантів відкритий, вказано в листі.
Звернення підписали депуати, які раніше відзначалися лояльністю до влади. Крім Володимира Литвина, документ підписали позафракціїні депутати, Єремеєв, Мошенський, Тимошенко, Сергієнко, Рудьковський, Мартиняк, Атрошенко, Благодир, Шаповалов , Лабазюк, Ващук ,Пилипишин, Поплавський, Івахів, Балога, Петьовка.
Пізніше Віктор Балога спростував свою участь у депутатській групі, створеній з метою пошуку рішень в умовах конфлікту в Україні.
Як йдеться в заяві депутата, опублікованому на сайті «Єдиного центру» , «і відставку уряду, і повернення до Конституції 2004 року, і амністію учасникам опору, і скасування диктаторських законів він підтримує і буде за це голосувати у Верховній Раді».
«Але ні в якій колгосп з позафракційних депутатів я не вступав. Тому прошу не сватати мене в різні депутатські групи, і без мого відома моє прізвище не використовувати. Бо виходить так, що хтось мерзне, рятуючи країну, а хтось думає, що справу вже зроблено і приступив до своєї улюбленої справи - пошуку власної вигоди в цій непростій для країни ситуації», - зазначив Балога.