НОВОСТИ ДНЯ: "Там було багато трупів": СБУ допитала російського моряка, який брав участь у порятунку крейсера "Москва"  Зеленський прокоментував чутки про хворобу Путіна  Порушникам — штраф: в Україні з 11 липня заборонять паління електронних сигарет  Понад 80% українців підтримують антитютюнові заходи  Путін отримає ще більше НАТО біля кордонів Росії – Столтенберг  Куряча печінка: чим корисна і чи насправді допомагає в разі анемії  Прогноз погоди на липень-2022все новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
29.12.2020   Львів, Україна   Укрінформ

У Львові вперше провели операцію з пересадки печінки

В Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше трансплантували печінку, від того ж донора було пересаджено ще серце та дві нирки, відтак вдалося врятувати чотири життя.
Про це в Фейсбуці повідомив директор лікарні Олег Самчук: «Трансплантація печінки тепер і у Львові. У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова ще чотири врятовані життя. У неділю у нашій лікарні пересаджено чотири органи - серце, дві нирки і печінка. Трансплантація печінки відбулася вперше в Західній Україні. Наш медзаклад став другим місцем у країні, де відтепер роблять такі операції».
Донор - 47-річна жінка, яка померла від крововиливу в мозок. Розрив аневризми. Після констатації смерті мозку її мама, брат і син дали згоду на донорство.
Реципієнткою печінки стала 39-річна жінка із Житомира, яка мала цироз. Орган уже був критично вражений і врятувати її могла лише трансплантація.
«Щоб її виконати, на наше запрошення з Києва приїхала команда Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова на чолі з Олександром Гриненком. Операцію робили спільно з нашими спеціалістами. Вона тривала одинадцять годин», - зазначив Самчук.
Серце отримав 45-річний одесит. Після інфаркту його власний орган не міг виконувати свою функцію. Донорське серце було для нього єдиним шансом жити. Цю операцію виконували спільно з командою Інституту серця МОЗ України на чолі з Борисом Тодуровим та Гаврилом Ковтуном.
Реципієнтами нирок стали жителі Тернопільщини - 35-річна жінка і 47-річний чоловік. Органи їм львівські трансплантологи на чолі з Mаксимом Овечком пересаджували теж спільно з лікарями інституту Шалімова.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
#Євромайдан, женщины, столкновения, путешествия, автомобили, церковь, фотоподборки, выборы, люди, футбол, Сергей Смоленцев, сборная Украины, показы, пандемия, самолеты, общество, коронавирус, политики, природа, фестивали, карантин, Дмитрий Дятлов, военная техника, марш, ВМС, пожары, пейзажи, ВСУ, Китай, дети, Новый Год, визиты, фотопроект, Россия, пляжи, искусство, парады, уикенд, мир, Одесса, протесты, Зеленский, фотоконкурсы, соревнования, учения, дизайн, Порошенко, Шахтер, обстрелы, город, Киев, война, Польша, музыка, Карпаты, Майдан, солдат, акции, Рождество, суд, Крым, спорт, животные, полиция, стихийные бедствия, культура, зима, передовая, юмор, Путин, Львів, США, портрет, Александр Зубко, экология, живопись, фотография, традиции, корабли, праздники, технологии, мода, ДСНС, Донбасс, выставки, Нацгвардия, медицина, тест-драйв, авиация, ЗСУ, Верховная Рада, НАТО, политика, Динамо, архитектура, Киевщина, история, оккупация, митинги, туризм