НОВИНИ ДНЯ: "Це був удар помсти": експерт пояснив атаку "Фламінго" по полігону, звідки запускали "Орешнік"  Гороскоп на 6 лютого: Овнам - кохання, Скорпіонам - маніпуляції  Трамп зробив заяву про свій третій президентський термін  Гороскоп на 6 лютого для всіх знаків зодіаку: кому пощастить з грошима, а кому з коханням  Відновлення Дарницької ТЕЦ триватиме мінімум два місяці - Кличко розповів про пункти обігріву для киян  Погода на 6 лютого: де в Україні замість морозу очікується плюсова температура та опади  Путін все ще мріє про неможливе: Сікорський розкрив вимоги Кремлявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.04.2022   Київ, Україна   Вечірній Київ

У столичному ботсаду квітують магнолії

Багато десятків років у квітні магнолії університетського ботсаду приваблюють своєю красотою та ароматом киян та гостей столиці. Навіть війна не змогла завадити яскравому весняному цвітінню.
Поруч із квітучими магноліями призначають побачення, проводять фотосесії та відпочивають родинами після повсякденних справ. Блідо-рожеві та білі квіти з тонким ароматом дарують гарний настрій.
Магнолії ботанічного саду ім. акад. О. В. Фоміна закарбовані в мистецтві: в книгах, у піснях, на картинах. «Вечірній Київ» побував у ботсаду та поспілкувався з українським художником, керівником артстудії Едуардом Межулом. Пан Едуард вже 35 років приходить на пленери для створення картин квітучих магнолій: «У 1976-му, наукова співробітниця та дослідниця Тамара Коршук разом з архітекторами зеленого будівництва Емілією Шараповою та Ольгою Міщук заклала «Сад магнолій». Цей своєрідний живий музей просто неба багато років чарує душу відвідувачів своєю чистотою, ніжністю та гармонією».
В «Саду магнолій» представлено декоративне дерево магнолії Суланжа, що було виведено у Франції в 1820 році. Колишній дипломат французької армії Етьєн Суланж-Боден після поразки під Ватерлоо у 1815 році залишив службу, організував та очолив Королівський інститут садівництва, де створив гібрид із двох різних магнолій. Дика магнолія переважно росте на території Південної та Північної Америки, а декоративна широко розповсюджена в садах та парках багатьох країн світу. У Києві акліматизацію в більш суворому кліматі магнолій розпочато з 1905 року академіком Олександром Фоміним.
«Побачивши мої картини з магноліями в 1990 роц пані Тамара Коршук запросила мене на екскурсію до ботсаду. Багато розповідала про ці рослини, подарувала свою наукову монографію «Листопадні магнолії». На жаль, перша рослина, яку описував в 1925 році Олександр Фомін, не збереглася. Але й досі квітнуть дерева, що вперше розпустилися через рік після чорнобильської трагедії», — показав дерева пан Едуард.
Квіти магнолії рятують людей своєю чарівною ніжністю та ароматом, насолодитися їхнім цвітінням можна переглянувши фоторепортаж Бориса Корпусенка.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
оккупация, терроризм, фестивали, #Євромайдан, Шахтер, Путин, Сергей Смоленцев, обстрелы, политика, фотоподборки, дети, пожары, митинги, ДСНС, праздники, соревнования, ВМС, акции, Порошенко, передовая, Дмитрий Дятлов, мир, карантин, путешествия, Киев, джаз, ВСУ, мода, женщины, автомобили, полиция, Китай, портрет, люди, сборная Украины, фотопроект, выборы, протесты, самолеты, Новый Год, Одесса, культура, НАТО, уикенд, Україна, марш, Париж, общество, футбол, спорт, стихийные бедствия, военная техника, туризм, животные, корабли, солдат, Польша, Війна, Донбасс, дизайн, суд, пандемия, история, Львів, выставки, Верховная Рада, зима, пейзажи, фотоконкурсы, Крым, живопись, Александр Зубко, медицина, пляжи, ЗСУ, столкновения, коронавирус, церковь, юмор, Киевщина, Динамо, Зеленский, учения, искусство, технологии, США, город, война, визиты, фотография, природа, архитектура, Майдан, традиции, Нацгвардия, авиация, Бахмут, Россия, Київ, музыка