НОВИНИ ДНЯ: Посилення безпеки громадян на Великдень: у поліції розкрили деталі  Трамп: сьогодні вночі в Ірані загине ціла цивілізація  До 90 років на роботі: експертка шокувала прогнозом щодо пенсійного віку в Україні  Не у Росії. Індія знайшла заміну нафті з Близького Сходу та готує масштабний імпорт  Названо чотири знаки зодіаку, яким доля завжди дарує другий шанс: хто ці щасливці  Росія більше не має переваги на полі бою — ексочільник ЦРУ  90% людей їдять продукти з великоднього кошика неправильно: дізнайтеся, коли це вже можна робитивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.04.2022   Київ, Україна   Вечірній Київ

У столичному ботсаду квітують магнолії

Багато десятків років у квітні магнолії університетського ботсаду приваблюють своєю красотою та ароматом киян та гостей столиці. Навіть війна не змогла завадити яскравому весняному цвітінню.
Поруч із квітучими магноліями призначають побачення, проводять фотосесії та відпочивають родинами після повсякденних справ. Блідо-рожеві та білі квіти з тонким ароматом дарують гарний настрій.
Магнолії ботанічного саду ім. акад. О. В. Фоміна закарбовані в мистецтві: в книгах, у піснях, на картинах. «Вечірній Київ» побував у ботсаду та поспілкувався з українським художником, керівником артстудії Едуардом Межулом. Пан Едуард вже 35 років приходить на пленери для створення картин квітучих магнолій: «У 1976-му, наукова співробітниця та дослідниця Тамара Коршук разом з архітекторами зеленого будівництва Емілією Шараповою та Ольгою Міщук заклала «Сад магнолій». Цей своєрідний живий музей просто неба багато років чарує душу відвідувачів своєю чистотою, ніжністю та гармонією».
В «Саду магнолій» представлено декоративне дерево магнолії Суланжа, що було виведено у Франції в 1820 році. Колишній дипломат французької армії Етьєн Суланж-Боден після поразки під Ватерлоо у 1815 році залишив службу, організував та очолив Королівський інститут садівництва, де створив гібрид із двох різних магнолій. Дика магнолія переважно росте на території Південної та Північної Америки, а декоративна широко розповсюджена в садах та парках багатьох країн світу. У Києві акліматизацію в більш суворому кліматі магнолій розпочато з 1905 року академіком Олександром Фоміним.
«Побачивши мої картини з магноліями в 1990 роц пані Тамара Коршук запросила мене на екскурсію до ботсаду. Багато розповідала про ці рослини, подарувала свою наукову монографію «Листопадні магнолії». На жаль, перша рослина, яку описував в 1925 році Олександр Фомін, не збереглася. Але й досі квітнуть дерева, що вперше розпустилися через рік після чорнобильської трагедії», — показав дерева пан Едуард.
Квіти магнолії рятують людей своєю чарівною ніжністю та ароматом, насолодитися їхнім цвітінням можна переглянувши фоторепортаж Бориса Корпусенка.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
культура, авиация, спорт, Карпаты, стихийные бедствия, корабли, пожары, Александр Зубко, самолеты, солдат, фотопроект, ВМС, акции, фотография, автомобили, Майдан, коронавирус, юмор, Шахтер, Верховная Рада, Одесса, суд, Дмитрий Дятлов, путешествия, музыка, Киев, учения, Сергей Смоленцев, оккупация, мир, Бахмут, традиции, церковь, футбол, фотоконкурсы, искусство, НАТО, Польша, Путин, политика, выборы, туризм, Донбасс, общество, портрет, Україна, Париж, город, столкновения, животные, мода, медицина, праздники, ЗСУ, история, Львів, Китай, Війна, зима, архитектура, ДСНС, марш, Зеленский, #Євромайдан, Порошенко, Киевщина, люди, Россия, женщины, джаз, дети, фестивали, Новый Год, США, соревнования, живопись, протесты, Крым, природа, передовая, ВСУ, карантин, пандемия, пейзажи, Київ, терроризм, технологии, пляжи, дизайн, Динамо, обстрелы, фотоподборки, полиция, уикенд, военная техника, выставки, война, Нацгвардия, митинги, сборная Украины