НОВОСТИ ДНЯ: Росія знаходиться "в декількох годинах" від дефолту, - Bloomberg  Нові методички ФСБ РФ: чиновників вчать правильно хвалити Путіна та коментувати війну в Україні  Путін сам роззброює російську армію, але вони мають невичерпний запас боєприпасів – експерт  У Тихому океані виявили корабель, який затонув на рекордній глибині  Що чекає на українців в липні: вісім нововведень, які торкнуться майже кожного  Пані посол Британії розповіла, чому після візиту Джонсона до Києва загальмувались перемовини з Росією  Температура до +37. В яких містах України липень буде найспекотнішим місяцемвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
23.05.2022   Київ, Україна   Вечірній Київ

«Вогні Донбасу» та «Мрія»: у ботсаду Гришка пік цвітіння бузків

У київському ботсаду Гришка пік цвітіння бузків. Ця колекція — національне надбання.
Будівництво Cірінгарію (Саду Бузків) розпочалось в 1948 році за проєктом і безпосереднім керівництвом талановитого ландшафтного архітектора Леоніда Рубцова. Він спроєктував одну із алей бузків таким чином, щоб вони «виводили» на куполи Видубицького монастиря і широчінь Дніпра — зараз це одна із найбільш впізнаваних панорам Києва.
Цьогоріч через реалії воєнного стану ми можемо милуватися прекрасними кущами тільки на фото, що їх роблять співробітники та волонтери Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Цьогорічними фотографіями з читачами «Вечірнього Києва» поділився знаний арборист Володимир Ветроградський.
«Леонід Іванович Рубцов для мене дійсно видатний ландшафтний архітектор, ландшафтний будівельник, селекціонер та дендролог. Людина, яка вміла не тільки планувати, а й дійсно будувати сади. І справа його думок та рук живе в живих колекціях та масштабних композиціях Національного ботанічного саду», — розповів Володимир Ветроградський.
Також Леонід Рубцов вивів свої сорти — темно-фіолетовий «Вогні Донбасу», з великим квітами «Мрія», і ніжно-фіолетовий «Тарас Бульба» та інші. Всього у світі існує 27 видів бузку, 21 з них є у ботанічному саду у Києві, що цвіте і буяє на схилах Дніпра з кінця квітня до кінця травня. Проща Саду бузків становить 2,45 га.
До слова, магнолії уже практично перецвіли.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
экология, Динамо, учения, спорт, женщины, общество, парады, самолеты, технологии, НАТО, Верховная Рада, пейзажи, Рождество, ДСНС, марш, Китай, медицина, карантин, музыка, военная техника, США, дети, депутаты, Шахтер, Путин, Дмитрий Дятлов, Зеленский, выборы, Россия, мир, показы, фотопроект, ВСУ, обстрелы, архитектура, портрет, Александр Зубко, футбол, выставки, пляжи, политика, фотоконкурсы, солдат, столкновения, дизайн, природа, Порошенко, протесты, корабли, фотоподборки, соревнования, знаменитости, тест-драйв, люди, искусство, Львів, Крым, коронавирус, туризм, история, Донбасс, ВМС, Одесса, оккупация, суд, авиация, ЗСУ, культура, акции, праздники, Сергей Смоленцев, уикенд, фестивали, живопись, Киев, пожары, война, мода, Польша, юмор, традиции, зима, Новый Год, стихийные бедствия, митинги, сборная Украины, церковь, Карпаты, полиция, пандемия, автомобили, #Євромайдан, фотография, Нацгвардия, животные, город, визиты, путешествия, Майдан, передовая