НОВОСТИ ДНЯ: Зупинити виробництво ракет у Росії можна лише одним способом – експерт  В Україні хочуть зробити паління "максимально некомфортним": що МОЗ готує для курців  Мобілізація в Україні: кого ще призвуть на війну через зниження граничного віку  Валерій Залужний в молодості і зараз: як змінився головнокомандувач ЗСУ  Жахаються синьо-жовтих кольорів. У Британії висміяли "драконівські закони" РФ  Спека під шум грози: прогноз погоди в Україні на 5 червня  Виїзд 17-річних юнаків за кордон України: в ДПСУ дали роз'ясненнявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
23.05.2022   Київ, Україна   Вечірній Київ

«Вогні Донбасу» та «Мрія»: у ботсаду Гришка пік цвітіння бузків

У київському ботсаду Гришка пік цвітіння бузків. Ця колекція — національне надбання.
Будівництво Cірінгарію (Саду Бузків) розпочалось в 1948 році за проєктом і безпосереднім керівництвом талановитого ландшафтного архітектора Леоніда Рубцова. Він спроєктував одну із алей бузків таким чином, щоб вони «виводили» на куполи Видубицького монастиря і широчінь Дніпра — зараз це одна із найбільш впізнаваних панорам Києва.
Цьогоріч через реалії воєнного стану ми можемо милуватися прекрасними кущами тільки на фото, що їх роблять співробітники та волонтери Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Цьогорічними фотографіями з читачами «Вечірнього Києва» поділився знаний арборист Володимир Ветроградський.
«Леонід Іванович Рубцов для мене дійсно видатний ландшафтний архітектор, ландшафтний будівельник, селекціонер та дендролог. Людина, яка вміла не тільки планувати, а й дійсно будувати сади. І справа його думок та рук живе в живих колекціях та масштабних композиціях Національного ботанічного саду», — розповів Володимир Ветроградський.
Також Леонід Рубцов вивів свої сорти — темно-фіолетовий «Вогні Донбасу», з великим квітами «Мрія», і ніжно-фіолетовий «Тарас Бульба» та інші. Всього у світі існує 27 видів бузку, 21 з них є у ботанічному саду у Києві, що цвіте і буяє на схилах Дніпра з кінця квітня до кінця травня. Проща Саду бузків становить 2,45 га.
До слова, магнолії уже практично перецвіли.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
ДСНС, парады, музыка, выборы, столкновения, Шахтер, полиция, ВСУ, город, мир, туризм, архитектура, церковь, Александр Зубко, показы, дети, Карпаты, путешествия, Одесса, военная техника, зима, Рождество, сборная Украины, пожары, Россия, люди, коронавирус, акции, Донбасс, выставки, общество, Сергей Смоленцев, терроризм, Нацгвардия, #Євромайдан, фотоконкурсы, Новый Год, политика, экология, животные, портрет, корабли, живопись, традиции, природа, тест-драйв, фотоподборки, США, уикенд, Путин, Китай, передовая, митинги, Львів, автомобили, футбол, мода, карантин, пейзажи, юмор, учения, Динамо, спорт, НАТО, Порошенко, авиация, ВМС, Крым, война, протесты, медицина, Верховная Рада, ЗСУ, Киевщина, праздники, искусство, Польша, соревнования, фестивали, культура, фотопроект, Майдан, марш, история, Киев, Зеленский, обстрелы, женщины, солдат, фотография, Дмитрий Дятлов, технологии, самолеты, дизайн, пляжи, визиты, стихийные бедствия, оккупация, суд, пандемия