НОВИНИ ДНЯ: Зеленський про публікації у ЗМІ: будь-які розмови про Крим, ЗАЕС і НАТО - це спекуляції  Теплий тиждень в Україні може закінчитися не дуже приємним "сюрпризом" на вихідних  У Путіна заявили, що Україна має "розчистити перешкоди" для переговорів з РФ  NASA створило "супертелескоп" для порятунку Землі від сонячних катаклізмів  Погода в Україні: теплі дні ще трохи затримаються, але варто чекати на похолодання  Україна 22 квітня потрапить у топ найтепліших країн Європи: прогноз синоптиків  Томатний суп із куркою, квасолею та овочами: рецепт корисної стравивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.12.2022   Польща   birdinflight.com

Жінко, не плач: портрети українок на польському кордоні

Фотографи Жан-Марк Каймі та Валентина Піччінні задокументували кілька історій українок у школі польського Перемишля, яка стала притулком для біженців. Вони також попросили жінок показати символічну річ, яку ті встигли взяти з собою. Так з’явилася серія No Woman No Cry.
Жан-Марк та Валентина — дует фотографів, які з 2013 року працюють над документальними і персональними проєктами. Роботи публікувалися у The Guardian, Die Zeit, Politico, Le Monde, Wired, GQ та Newsweek. Дует отримав кілька міжнародних премій, а також був фіналістом Bird in Flight Prize ‘2020 із проєктом Güle Güle. Протягом кількох років вони висвітлювали події в Україні, зокрема Революцію Гідності та війну на Донбасі.
— За кілька місяців до вторгнення ми переїхали до Києва, у квартиру нашого друга на Оболоні. Ми документували життя країни, яка готувалася до війни. Усюди з’являлися майстер-класи з виживання, невідкладної медичної допомоги, поводження зі зброєю тощо. Ці курси були популярними серед звичайних людей.
Коли почалася війна, ми поїхали до Львова, щоб зафіксувати масову втечу людей, якої не було з часів Другої світової. Зі Львова рушили до Польщі. Там у нас був доступ до школи у Перемишлі, яку перетворили на пункт збору біженців. Серія No Woman No Cry була створена саме там.
Жінок ми фотографували майже одразу після прибуття до притулку, всі мали драматичну історію. Вони розповіли нам, як залишали в Україні своїх літніх батьків, друзів, домашніх тварин, будинок, роботу та все, що нажили протягом життя. Серія базується на концепції диптиху: інтимний портрет героїні великим планом поєднується з чимось важливим, що вона взяла з собою і що має велике символічне значення. Це можуть бути паспорт, фотографії, талісман на удачу, домашні тварини, дитячі іграшки, рятівні ліки та навіть кухонний ніж.
Своєю серією ми хотіли озвучити окремі історії, уникаючи образу анонімної масової міграції. Це дозволяє глядачу зіткнутися віч-на-віч з героями історичної події та з впливом війни на людські життя.

Кіра, 10 років, Київ. Вона прямує до Німеччини з матір’ю Аліною. Вони їхали разом потягом, щоб дістатися польського кордону. Кіра вчиться у середній школі. Її батько та дорослий брат залишилися у Києві в очікуванні призову до армії. Кіра показує нам ляльку, яку їй подарували волонтери, щойно вона перетнула кордон. Вона не встигла взяти свою іграшку з дому. «Я не знаю, що станеться, коли я приїду до Німеччини, чи зможу одразу піти до школи, але думаю, що це буде цікавий досвід».

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
дизайн, Шахтер, Нацгвардия, фестивали, выборы, природа, карантин, ВМС, Александр Зубко, суд, Крым, терроризм, история, ЗСУ, архитектура, медицина, общество, Киевщина, Донбасс, дети, Львів, Динамо, Китай, пандемия, пляжи, обстрелы, корабли, США, акции, коронавирус, оккупация, культура, животные, митинги, фотоподборки, авиация, марш, экология, живопись, столкновения, НАТО, учения, самолеты, Бахмут, ДСНС, церковь, мир, искусство, Новый Год, война, политика, выставки, военная техника, Україна, соревнования, Дмитрий Дятлов, Польша, город, Путин, Киев, визиты, пожары, люди, стихийные бедствия, Майдан, зима, Зеленский, Порошенко, фотопроект, автомобили, передовая, Россия, ВСУ, мода, фотография, #Євромайдан, праздники, сборная Украины, юмор, футбол, женщины, фотоконкурсы, протесты, Одесса, Сергей Смоленцев, спорт, уикенд, Київ, пейзажи, туризм, технологии, солдат, музыка, традиции, путешествия, портрет, Війна, Верховная Рада, полиция, Париж