НОВИНИ ДНЯ: Ліміти на карткові перекази. Стало відомо, чи будуть діяти з 1 квітня  Криптовалюти в Україні: високий ризик чи перспективний актив для інвесторів  Україна може стати жертвою "революції" Трампа та його любові до Путіна — The Hill  Як зберегти внутрішній спокій і душевну рівновагу під час війни: Епіфаній дав пораду  Кого з військовозобов'язаних відправляють служити до тилових частин: в ТЦК відповіли  В Україні значно погіршиться погода: скільки триматиметься похолодання  У Києві на вихідних закриють 6 станцій метро: що сталосьвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.12.2022   Польща   birdinflight.com

Жінко, не плач: портрети українок на польському кордоні

Фотографи Жан-Марк Каймі та Валентина Піччінні задокументували кілька історій українок у школі польського Перемишля, яка стала притулком для біженців. Вони також попросили жінок показати символічну річ, яку ті встигли взяти з собою. Так з’явилася серія No Woman No Cry.
Жан-Марк та Валентина — дует фотографів, які з 2013 року працюють над документальними і персональними проєктами. Роботи публікувалися у The Guardian, Die Zeit, Politico, Le Monde, Wired, GQ та Newsweek. Дует отримав кілька міжнародних премій, а також був фіналістом Bird in Flight Prize ‘2020 із проєктом Güle Güle. Протягом кількох років вони висвітлювали події в Україні, зокрема Революцію Гідності та війну на Донбасі.
— За кілька місяців до вторгнення ми переїхали до Києва, у квартиру нашого друга на Оболоні. Ми документували життя країни, яка готувалася до війни. Усюди з’являлися майстер-класи з виживання, невідкладної медичної допомоги, поводження зі зброєю тощо. Ці курси були популярними серед звичайних людей.
Коли почалася війна, ми поїхали до Львова, щоб зафіксувати масову втечу людей, якої не було з часів Другої світової. Зі Львова рушили до Польщі. Там у нас був доступ до школи у Перемишлі, яку перетворили на пункт збору біженців. Серія No Woman No Cry була створена саме там.
Жінок ми фотографували майже одразу після прибуття до притулку, всі мали драматичну історію. Вони розповіли нам, як залишали в Україні своїх літніх батьків, друзів, домашніх тварин, будинок, роботу та все, що нажили протягом життя. Серія базується на концепції диптиху: інтимний портрет героїні великим планом поєднується з чимось важливим, що вона взяла з собою і що має велике символічне значення. Це можуть бути паспорт, фотографії, талісман на удачу, домашні тварини, дитячі іграшки, рятівні ліки та навіть кухонний ніж.
Своєю серією ми хотіли озвучити окремі історії, уникаючи образу анонімної масової міграції. Це дозволяє глядачу зіткнутися віч-на-віч з героями історичної події та з впливом війни на людські життя.

Вікторія, 38 років, Гостомель, Київська область. Колишня вчителька англійської мови, вона втекла разом із дітьми, 14-річною Сонею та 8-річним Іллею. Жінка розповіла про їхній важкий шлях. З Гостомеля до Василькова їх вивіз сусід, потім вони опинилися в Білій Церкві, далі була Житомирщина, Львів та потяг до Перемишля. Вони вирішили оселитися в Щецині, де живе хрещена мати Вікторії. Її колишній чоловік — тунісець, він виїхав на батьківщину 23 лютого. Її новий хлопець воює з 2014 року, зараз він на фронті. «Я встигла втекти вчасно. Зараз дуже складно звідти вибратися. Як повідомили сусіди, мій будинок зайнятий російськими солдатами. Я врятувалася під бомбами, тому навіть не змогла забрати жодних документів. Єдине, що я взяла з дому, — це ніж, щоб захистити себе та своїх дітей».

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
технологии, пожары, визиты, живопись, Київ, церковь, Україна, Китай, пандемия, полиция, протесты, природа, суд, фотоконкурсы, Новый Год, Сергей Смоленцев, Шахтер, солдат, фестивали, архитектура, Донбасс, женщины, политика, история, дети, искусство, автомобили, Львів, военная техника, Киевщина, война, туризм, Верховная Рада, акции, Киев, мода, фотоподборки, экология, город, корабли, пляжи, портрет, культура, зима, самолеты, оккупация, ДСНС, Динамо, выставки, передовая, карантин, Майдан, митинги, соревнования, Париж, выборы, традиции, НАТО, пейзажи, фотопроект, Дмитрий Дятлов, музыка, авиация, марш, коронавирус, обстрелы, Війна, люди, животные, Путин, ВМС, Порошенко, Крым, США, стихийные бедствия, терроризм, Зеленский, Бахмут, столкновения, медицина, учения, ЗСУ, Александр Зубко, дизайн, футбол, Одесса, уикенд, ВСУ, юмор, #Євромайдан, Польша, путешествия, фотография, мир, спорт, праздники, общество, сборная Украины, Нацгвардия, Россия