НОВИНИ ДНЯ: Рідкісноземельні копалини України: Зеленський розповів, чи буде угода зі США  У вівторок триматиметься мороз, уночі прогнозують до -20°  Зеленський розповів, куди його запросив Трамп  У Білому домі відреагували на відмову Зеленського від угоди про доступ до корисних копалин  З друзями і з Богом ми це зробимо: Зеленський про закінчення війни  Синоптик дала прогноз погоди на 18 лютого  Путін хоче на День Незалежності відсвяткувати "знищення" України — Портниковвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
29.01.2025   Київ, Національний музей «Київська картинна галерея»   Олександр Зубко

У Національному музеї «Київська картинна галерея» наразі проходять одночасно три виставки

Дві живописні: «Олексій Шовкуненко. Херсон – Київ» та «Всесвіт Володимира Микити», одна — фотографічна, колективна експозиція трьох авторів під назвою «Прямуючи до свого /Я/».

Ми повсякчасно знаходимось під загрозою авіаційного бомбардування або ракетного обстрілу, але 10 жовтня 2022 року ракета впала на дитячий майданчик між музеєм та Червоним корпусом Університету імені Шевченка. Тому після початку великої війни «Київська картинна галерея», як і всі музеї України, змушена була внести кардинальні зміни до своєї виставкової діяльності. Роботи з колекції музею приймають участь у міжнародних проектах, а головне приміщення «Київської картинної галереї» функціонує насамперед як виставковий простір, де представлені вітчизняні митці, від класиків до зовсім молодих. Таких подій за час повномасштабної війни відбулося вже кілька десятків.

Відкриття найновішої виставки відбулося вчора, 28 січня, і на ній був присутній сам майстер — Володимир Микита, мешканець Закарпаття, йому днями виповниться 94 роки. Друга живописна виставка, Олексія Шовкуненка, триває з 24 січня, на ній представлені роботи майстра, який покинув нас ще у 1974 році. А народився він аж 1884 року, тобто він був сучасником революційних перетворень у мистецтві та суспільному ладі. Всі полотна Володимира Микити присвячені Закарпаттю, Карпатам та мешканцям цих країв, а от Олексій Шовкуненко не має такої міцної прив’язки до малої батьківщини. Особливо на ранніх картинах багато пейзажів його рідного Херсону та околиць, пізніше їх заміняють індустріальні об’єкти Одеси та Запоріжжя, далі видно, що автор мандрував по усьому СРСР. Багато в нього портретів, натюрмортів. Експозиції цих митців можна розглядати і окремо, слідкуючи за змінами у їх техніці та світогляді, а можна і паралельно, оскільки кожен є представником різних живописних шкіл, різних регіонів України і різних епох.

Третя і найменша експозиція відкрилася 21 січня і складається з фотоекспериментів Тетяни Потоцької, Дмитра Труша, Олександра Сергієнка. Тут і амбротипія, і колажі, і зовсім неочікувані поєднання технік.

Таким чином зайнята майже третина приміщень музею, що донедавна використовувалися для демонстрації предметів мистецтва. Музей працює, і варто пам’ятати, що не припиняються також інші, не такі помітні аспекти його діяльності: науковий, реставраційний, впорядкування колекції та багато іншого.

Експозиція «Всесвіт Володимира Микити»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
митинги, Александр Зубко, Україна, Россия, Париж, пейзажи, политика, Путин, Киев, Нацгвардия, выставки, Китай, город, Одесса, технологии, история, дети, Динамо, корабли, коронавирус, фестивали, фотоподборки, зима, учения, туризм, мода, уикенд, ВМС, марш, Київ, Львів, медицина, стихийные бедствия, животные, традиции, портрет, Шахтер, Донбасс, карантин, церковь, живопись, Польша, искусство, столкновения, автомобили, спорт, Порошенко, Киевщина, оккупация, Війна, общество, праздники, путешествия, люди, соревнования, терроризм, Сергей Смоленцев, Дмитрий Дятлов, музыка, мир, НАТО, Майдан, Крым, пляжи, фотоконкурсы, ВСУ, визиты, пандемия, военная техника, протесты, самолеты, архитектура, суд, США, обстрелы, фотопроект, Новый Год, женщины, акции, футбол, авиация, дизайн, экология, сборная Украины, солдат, #Євромайдан, полиция, выборы, Зеленский, природа, культура, война, ДСНС, фотография, юмор, ЗСУ, передовая, Бахмут, Верховная Рада, пожары