НОВИНИ ДНЯ: Байден і Зеленський анонсували ще одну зустріч за кілька тижнів  Загарбники не встигнуть добудувати захисні споруди для Керченського мосту цього року — Плетенчук  Синоптики дали прогноз на п'ятницю і попередили про небезпеку  В Україні 25 вересня без опадів, вдень до +28°  На заході дощі з грозами: прогноз погоди на 25 вересня в Україні  В Україні з середи посилиться вітер, це може погіршити ситуацію з пожежами - синоптики  На заході туман, а в Криму - невеликий дощ: прогноз погоди на 24 вереснявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
21.01.2020   Україна   Радіо Свобода

Соборність України. «Живий ланцюг» 1990 року в архівних фото

З0 років тому в Україні відбувся «Живий ланцюг» («Українська хвиля») з нагоди 71-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року. Ця акція, яка відбулася у неділю, 21 січня 1990 року, в переддень свята Злуки – одна із наймасштабніших такого роду у світовій історії.
«Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати Соборність України на шляху до незалежності. Акцію «Українська хвиля» організував Народний Рух України, виконавчий орган якого – Секретаріат – очолював колишній політв’язень Михайло Горинь.
Ланцюг починався в Івано-Франківську від Центрального народного дому (колишньої резиденції парламенту ЗУНР і місця ухвалення Акту Злуки), йшов через Стрий (звідси йшло його відгалуження на Закарпаття), Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва. Початок ланцюга в Івано-Франківську зумовлений тим, що саме Івано-Франківськ (тодішній Станіславів) у 1919 році був столицею ЗУНР. «Українська хвиля» простягалася на близько 700 кілометрів. У «ланцюзі» взяли участь, за офіційними даними радянського режиму, близько 450 тисяч осіб. За неофіційними оцінками – від 1 до 5 мільйонів.
Щільність «ланцюга» була неоднорідною – від кількох рядів у центрі Львова до інтервалу в десятки метрів у деяких районах Київщини та Житомирщини. Передбачаючи таку ситуацію, штаб акції скеровував у такі місця автобуси з активістами зі Львова й Івано-Франківщини. Фінансування акції не склало для її організаторів надзвичайних проблем завдяки ентузіазму активістів: пальне для автотранспорту учасники акції забезпечували власним коштом.
Після проведення «Живого ланцюга» у Києві, Житомирі, Львові та Івано-Франківську відбулися мітинги-молебні.

Софійська площа у той час була площею Богдана Хмельницького (така назва була у період 1944–1993 років)

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
юмор, путешествия, туризм, Карпаты, война, животные, авиация, акции, Бахмут, Порошенко, Дмитрий Дятлов, Киев, город, Львів, Париж, Польша, Крым, обстрелы, Динамо, пляжи, политика, традиции, карантин, Верховная Рада, оккупация, мир, Россия, пожары, музыка, автомобили, полиция, выставки, дизайн, Донбасс, марш, Нацгвардия, Китай, уикенд, Одесса, пейзажи, терроризм, учения, НАТО, соревнования, столкновения, солдат, женщины, ВМС, самолеты, искусство, культура, ЗСУ, Сергей Смоленцев, фотоподборки, #Євромайдан, Путин, ДСНС, ВСУ, мода, Війна, праздники, Київ, протесты, общество, портрет, Майдан, церковь, сборная Украины, фестивали, Новый Год, военная техника, выборы, Зеленский, Україна, Киевщина, митинги, США, технологии, пандемия, коронавирус, Шахтер, спорт, визиты, история, медицина, природа, живопись, фотография, фотопроект, футбол, Александр Зубко, суд, передовая, зима, фотоконкурсы, корабли, стихийные бедствия, архитектура, дети, люди