<
НОВИНИ ДНЯ: F-16 для України. Як ці винищувачі можуть допомогти у війні проти Росії  Вбивця "Шахедів". Що відомо про ППО Skynex, яку має Україна  Синоптики озвучили прогноз погоди на Великдень  Байдена закликали врегулювати використання криптовалюти для обходу санкцій  Чому в Україні заборонені феєрверки та які штрафи за використання  Готуємось до Великодня: як пофарбувати яйця натуральними барвниками  В Україні 30 квiтня вдень до 25° тепла, без опадіввсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
05.08.2019   Донецька обл., Україна   Facebook/ Операція об'єднаних сил

Колись був курорт: Широкине ‒ селище-привид на лінії зіткнення

За 15 кілометрів на схід від Маріуполя знаходиться найбільш зруйнований населений пункт російсько-української війни – село Широкине. Це легендарне село не зрівняється ні з яким іншим на Донбасі. Колись це був курорт, куди до узбережжя Азовського моря приїжджали відпочивати туристи. У селищі був власний пивзавод і меблевий цех. Там налічувалося близько 700 будинків та понад 1800 місцевих жителів.
Тепер сюрреалістичний пейзаж селища більше нагадує яскраву локацію апокаліпсису з фільмів-катастроф або навіть чимось схоже на мертве місто Прип’ять, що в Чорнобильській зоні. Але на відміну від Чорнобиля, люди з Широкиного тікали не від техногенної катастрофи, а внаслідок обстрілів російських окупантів, рятуючи своє життя. Російські війська та їх найманці обстрілювали село з особливою ненавистю і люттю. Внаслідок «братньої любові» та численних обстрілів з важкої артилерії та мінометів знищено майже все у селі.
Краєвиди просто гнітючі: усі без виключення будинки лежать в руїнах і не придатні до життя, зруйновано численні санаторії, дитячі табори, сільську раду, школу, будинок культури та інші важливі об’єкти інфраструктури. Все повністю поросло травою і чагарниками, в гаражах і на вулицях стоять, згорівши вщент, автомобілі, поблизу будинків лежать дитячі іграшки і повсюди осколки від снарядів. Про місцеву церкву взагалі окрема розмова. Окупанти цинічно обстріляли її, наслідки від руйнувань чітко показують з якої сторони вели вогонь. Вона стоїть розгромленою, російські мародери вивезли звідти все церковне майно.
Про колишній розквіт селища нагадують і розгромлені бази відпочинку, що стоять на березі. Саме ж узбережжя суцільно заміновано на випадок атаки з моря. Завдяки героїзму і мужності українських військовослужбовців, зокрема морських піхотинців, Широкине було звільнено від противника у 2016 році. Зараз село знаходиться під повним контролем ЗС України.
Позиції російсько-окупаційних військ наразі проходять за кількасот метрів від крайніх будинків у селі.
‒ Село повністю заміноване російськими окупантами, подекуди ще досі на подвір’ях колишніх мешканців лежать нерозірвані снаряди і міни. Всередину житлових будинків заходити суворо заборонено, не виключено, що там ворогом залишені мінно-вибухові пастки. Можна спокійно переміщуватися лише по асфальтованій дорозі та окремих місцях, де точно ми знаємо, що немає ніякої небезпеки, ‒ розповідає морських піхотинець Данило, який обороняє підступи до околиць окупованого РФ села Саханка.
‒ Багатостраждальне Широкине – селище-привид, останні місцеві жителі покинули його ще на початку 2016-го. Відтоді воно повністю мертве. Зараз ним блукають лише українські військові. Можливо згодом, після нашої неодмінної перемоги над російськими окупантами, сюди повернуться люди і воно оживе в буквальному розумінні цього слова. Звісно, дуже хочеться, щоб дітки тут знову ходили в школу та росли на своїй рідній землі, ‒ продовжує морпіх.
Наразі українські морські піхотинці надійно тримають оборону на лінії зіткнення.
‒ Ворог останнім часом знову активізувався, не зважаючи на введення «режиму тиші». Переважно ввечері веде по нашим позиціям провокативний вогонь зі стрілецької зброї та кулеметів. Ми вогонь у відповідь не відкриваємо. Але як тільки буде загроза життю морських піхотинців противник дуже пожалкує, що це зробив. Відповідь буде миттєвою та жорсткою, ‒ додають морські піхотинці.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Порошенко, праздники, природа, музыка, юмор, церковь, визиты, мода, Путин, Польша, город, животные, Нацгвардия, фотоподборки, живопись, выборы, протесты, автомобили, Сергей Смоленцев, пляжи, марш, столкновения, футбол, Карпаты, технологии, учения, общество, парады, экология, архитектура, политика, терроризм, культура, фестивали, Дмитрий Дятлов, пейзажи, ВСУ, выставки, Бахмут, Киев, суд, Динамо, туризм, авиация, пандемия, Киевщина, искусство, акции, мир, Донбасс, портрет, Шахтер, спорт, уикенд, тест-драйв, оккупация, митинги, путешествия, пожары, обстрелы, США, Львів, Верховная Рада, самолеты, стихийные бедствия, ВМС, военная техника, Війна, дети, Китай, карантин, корабли, фотопроект, Зеленский, фотография, НАТО, люди, история, дизайн, Одесса, ЗСУ, фотоконкурсы, Александр Зубко, ДСНС, #Євромайдан, традиции, полиция, соревнования, женщины, медицина, сборная Украины, солдат, Майдан, передовая, зима, война, коронавирус, Новый Год, Крым, Россия

Fatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'fopen(/var/docker/www/kontrakt/cache/tags): failed to open stream: Permission denied' in /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php:36 Stack trace: #0 [internal function]: RLSException::error_handler(2, 'fopen(/var/dock...', '/var/docker/www...', 36, Array) #1 /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php(36): fopen('/var/docker/www...', 'a') #2 /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php(47): RLSCache_File->writeTags() #3 [internal function]: RLSCache_File->__destruct() #4 {main} thrown in /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php on line 36