Прес-релізи
Товари та послуги
Ключові правила вибору фрезерного верстата з ЧПУ
Фрезерні верстати відносяться до категорії високоточного обладнання, яке дозволяє обробляти різні матеріали: метал, пластик та дерево. Обладнання актуальне як для великих промислових підприємств, так і домашніх майстерень, дозволяючи виконувати досить великий перелік операцій. Ближче ознайомитися з модельним рядом можна на цій сторінці – https://abplanalp.ua/frezernye-stanki-chpu/.
Головні рекомендації щодо вибору фрезерних верстатів з ЧПУ
На відміну від класичних моделей верстати з числовим програмним керуванням дозволяють виконувати роботу швидше, точніше та з мінімальними витратами ресурсів. На ринку запропоновано великий асортимент обладнання даного класу, що ускладнює процес підбору. Щоб не помилитися з покупкою, важливо враховувати наступні поради.
Призначення
Спочатку потрібно визначити цілі та завдання, які має виконувати обладнання. Це дозволяє суттєво звузити коло пошуку. Наприклад, для обробки великих металевих заготовок необхідні важкі моделі з вертикальною фрезою. При цьому для гравіювання та різьблення по дереву потрібні високоточні установки з ЧПУ.
Матеріали
Важливо розуміти, що для кожного типу сировини потрібні установки різного класу, які відрізняються принципом дії:
1. Метали. Для обробки заготовок зі сталі, алюмінію, міді або сплавів підійдуть високопродуктивні установки, здатні витримувати високе навантаження.
2. Дерево. У такому випадку потрібні моделі з високою швидкістю та точністю, що дозволяє створювати різьблені меблі та декори.
3. Пластик. Робота з полімерами вимагає додаткової системи керування температурою, що дозволяє уникнути деформацій та неточностей.
4. Камінь. Обробку таких заготовок можуть виконати ЧПУ фрези із потужною конструкцією, яка здатна витримувати високі навантаження.
Ці моменти важливі, оскільки безпосередньо впливають на продуктивність та якість підсумкових виробів.
Розміри
При виборі потрібно чітко розуміти, які габарити матимуть заготовки для фрезерного верстата. Важлива сумісність за розміром, формою та висотою. Основним показником є серійність виготовлення, на яку впливає швидкість зміни інструменту та самих деталей.
Тип управління
Сучасні установки з числовим програмним управлінням значно перевищують механічні аналоги за низкою параметрів:
- абсолютна точність та повторюваність під час виконання виробів будь-якої складності при серійному виробництві;
- наявність ЧПК дозволяє виконувати множину складних операцій без втручання людини;
- установки заощаджують людські ресурси, електроенергію та мінімізують кількість відходів.
У процесі вибору верстата важливо, щоб співробітник компанії мав навички та досвід роботи з таким типом обладнання. В іншому випадку перед запуском знадобиться додаткове навчання.
Бюджет
Важливо орієнтуватися не тільки на вартість фрезерного верстата з ЧПУ, але й на додаткові витрати на його обслуговування. Відповідно ціна залежить від таких складових:
- початкова та найвагоміша інвестиція – вартість конкретної установки;
- закупівля всіх необхідних інструментів та аксесуарів до конкретної моделі верстата вимагатиме близько 20-30% від загального бюджету;
- регулярне обслуговування установки включає періодичну заміну фрез, різців та витратних матеріалів, необхідних для коректної роботи;
- програмне забезпечення також потребує періодичного оновлення, що розширює можливості обладнання;
- навчання персоналу роботі на конкретній установці потребує витрат та гарантує впевненість у правильній та безпечній експлуатації обладнання.
Це основні рекомендації, які дозволять купити якісний фрезерний верстат з ЧПК відповідно до виділеного бюджету та поставлених завдань.