Бізнес
Податки та право
МВС не хоче, щоб громадяни розповідали про свої статки в інтернеті
Користувачі соціальних мереж, які поширюють інформацію про свої статки, наражаються на небезпеку бути пограбованими.
Про це заявив начальник Департаменту Державної служби охорони (ДСО) при МВС України Анатолій Назаренко.
«Поширення відомостей про свої статки у соцмережах чи повідомлення про від'їзд у відпустку є виявом недбалого ставлення громадян до своїх осель, адже вони таким чином буквально запрошують грабіжників до своєї оселі», - сказав Назаренко.
Він зазначив, що упродовж 4 місяців поточного року зареєстровано 7 тис. 430 квартирних крадіжок. У вчиненні цих злочинів викрито 1 тис. 949 осіб, з них 336 взято під варту. Причому найбільша кількість квартирних крадіжок учиняється з 10.00 до 18.00 у робочі дні, а також у відпускний період, коли оселя залишається без нагляду.
«Достатньо випадків, коли під час відсутності господарів та при наявності консьєржів у під'їздах крадії під виглядом сантехніків або кур'єрів потрапляли до помешкання. Вони за лічені хвилини справлялися із замком будь-якої складності і, будучи добрими психологами, швидко виявляли схованки з коштовними речами», - розповів Назаренко.
Для захисту своєї оселі від злодіїв керівник ДСО рекомендує підключити свою квартиру до сигналізації.
«Зазвичай злочинці, побачивши, що житло під охороною, воліють відразу зникнути або ж їх швидко затримують», - заявив Назаренко.
Він поінформував, що у період літніх відпусток Департамент Держслужби охорони проводить всеукраїнську соціальну акцію «Квартира під охорону-2013», під час якої ДСО бере житло під охорону за половину вартості монтажних послуг, повідомляє Укрінформ.