НОВОСТИ ДНЯ: "Калінінград може перетворитися на безлюдну пустелю": експерт розповів про "біль" Путіна  Спека змінюватиметься грозами: синоптики дали детальний прогноз на липень  Вареники з вишнею на заварному тісті, які завжди вийдуть вдалими: простий рецепт  Знищену російську техніку повезли з України до Польщі  Від заморозків до +41 градуса: яка погода буде в Україні у липні  Чисельність, зброя, боєздатність: що відомо про армію Білорусі  Шойгу відвідав пункти управління військами Росії, але побоявся їхати в Українувсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
23.05.2022   Київ, Україна   Вечірній Київ

«Вогні Донбасу» та «Мрія»: у ботсаду Гришка пік цвітіння бузків

У київському ботсаду Гришка пік цвітіння бузків. Ця колекція — національне надбання.
Будівництво Cірінгарію (Саду Бузків) розпочалось в 1948 році за проєктом і безпосереднім керівництвом талановитого ландшафтного архітектора Леоніда Рубцова. Він спроєктував одну із алей бузків таким чином, щоб вони «виводили» на куполи Видубицького монастиря і широчінь Дніпра — зараз це одна із найбільш впізнаваних панорам Києва.
Цьогоріч через реалії воєнного стану ми можемо милуватися прекрасними кущами тільки на фото, що їх роблять співробітники та волонтери Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Цьогорічними фотографіями з читачами «Вечірнього Києва» поділився знаний арборист Володимир Ветроградський.
«Леонід Іванович Рубцов для мене дійсно видатний ландшафтний архітектор, ландшафтний будівельник, селекціонер та дендролог. Людина, яка вміла не тільки планувати, а й дійсно будувати сади. І справа його думок та рук живе в живих колекціях та масштабних композиціях Національного ботанічного саду», — розповів Володимир Ветроградський.
Також Леонід Рубцов вивів свої сорти — темно-фіолетовий «Вогні Донбасу», з великим квітами «Мрія», і ніжно-фіолетовий «Тарас Бульба» та інші. Всього у світі існує 27 видів бузку, 21 з них є у ботанічному саду у Києві, що цвіте і буяє на схилах Дніпра з кінця квітня до кінця травня. Проща Саду бузків становить 2,45 га.
До слова, магнолії уже практично перецвіли.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Порошенко, карантин, архитектура, пожары, выставки, природа, Динамо, война, политики, Майдан, портрет, общество, футбол, фотоподборки, АТО, солдат, мир, Донбасс, показы, туризм, ВСУ, церковь, пандемия, люди, Путин, учения, марш, дизайн, женщины, Одесса, НАТО, политика, Нацгвардия, акции, фестивали, Львів, путешествия, митинги, пейзажи, парады, #Євромайдан, Зеленский, ДСНС, Киев, фотоконкурсы, юмор, ЗСУ, искусство, корабли, спорт, Дмитрий Дятлов, США, коронавирус, столкновения, дети, авиация, фотография, сборная Украины, культура, город, зима, передовая, Александр Зубко, Китай, мода, ВМС, выборы, Рождество, оккупация, Сергей Смоленцев, фотопроект, соревнования, Россия, самолеты, традиции, суд, полиция, автомобили, технологии, протесты, знаменитости, Карпаты, Шахтер, живопись, Верховная Рада, тест-драйв, Новый Год, стихийные бедствия, пляжи, экология, военная техника, праздники, музыка, депутаты, Польша, животные, история, визиты, обстрелы, уикенд