НОВОСТИ ДНЯ: Украине обещают еще снег и мороз после нескольких теплых дней   Россия испытывает в Украине методы вмешательства в выборы - Расмуссен  Корпорация Amazon вложила в производителя электрических пикапов $700 миллионов  Безлюдный «рай» возле многомиллионного Стамбула  Курт Волер рассказал, почему не работает Минск-2  Джозефу Гордону-Левитту 38: Лучшие пять фильмов с его участием  Глава минобороны Польши – о Северный поток-2: Россия вооружается за деньги Западавсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
11.02.2019   Київ, Україна   bbc.com

«Квантовий стрибок Шевченка» у київському метро: свіжий погляд на Кобзаря

На станції метро Тараса Шевченка в Києві відкрилася виставка художника Олександра Грехова "Квантовий стрибок Шевченка", яка показує постать українського поета в образі відомих кіногероїв та історичних постатей. Виставку організували Національний музей Шевченка та Київський метрополітен.
"Проект "Квантовий стрибок Шевченка" - це сплав вільнодумства та науки, це спроба осучаснити старе та архівувати популярні культурні образи. Це мандрівка з українським Вергілієм - Тарасом Григоровичем, де глядач часто бере на себе роль самого Шевченка", - повідомляють організатори виставки.
Серед кіногероїв, в яких перевтілили Кобзаря - пірат Джек Горобець, магістр Йода, Вільям Воллес з фільму "Хоробре серце", Термінатор та інші. Щоправда, ілюстрацію Шевченка в образі Йоди вже поцупив чоловік у нетверезому стані, повідомила працівниця станції метро.
"Для мене головне натхнення - спроба вийти за шаблонний образ, який існує в усіх підручниках, де Шевченка зображують старим, років за 60, хоча він був ще молодим. Хочеться показати його образ по-новому, що він може бути веселим, людиною, яку захочеться додати собі в друзі в Facebook", - зазначає художник Олександр Грехов. На думку художника, можливо, виставка спонукає глядачів почитати більше про українського поета та його насичене життя, яке виходить далеко за рамки біографічних даних зі шкільної програми. Реакцією глядачів Олександр Грехов задоволений: "95% з тих, з ким спілкувався, позитивно оцінили. Обіймали, дякували. Навіть в соцмережах негативу не бачив".
Під кожною ілюстрацією на виставці можна знайти текст-пояснення, як саме персонаж пов'язаний з Шевченком, розповіла піарниця Національного музею Тараса Шевченка, кураторка виставки Анастасія Аболєшева.
"Ці тексти - якраз той освітній момент, який музей, як інституція, привносить до такої розважальної, на перший погляд, виставки Ми розуміємо, що сучасна дитина знає Дарта Вейдера, але не знає Шевченка. Або ж знає те, що їй насильно вклали в голову у школі. І ось ця радість впізнання (яка присутня і дорослим, що зберегли в собі внутрішню дитину) - найкращий відгук для музею", - пояснює вона. На думку пані Аболєшевої, не можна зробити Шевченка популярним просто цитуючи його поезію чи поклавши квіти до його пам'ятника.
"А через нову форму, яку створює Олександр Грехов - можемо. Можемо говорити про історії з життя Шевченка, його вподобання, відшуковувати паралелі і дивитись на життя і творчість Тараса Григоровича з нового ракурсу. Для нас, як для музею "Квантовий стрибок Шевченка" - це і вихід на широку аудиторію, це вихід за межі музею, це Шевченко тут і зараз - живий, яскравий, цікавий", - зазначає вона.
Як би хто не ставився до виставки, вона спричинила тут справжній ажіотаж. Десятки людей змінюють свої плани і пропускають по кілька потягів, щоб ретельно все роздивитись. За словами організаторів, з 1 березня виставку зможуть побачити мешканці Львова, а з 6 березня - Вінниці. Дати проведення виставки в інших містах обговорюються.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
церковь, фестивали, митинги, Россия, уикенд, беспорядки, авиация, музеи, спорт, АТО, автомобили, ВМС, дизайн, дети, самолеты, Саакашвили, природа, Шахтер, кошки, акции, юмор, общество, культура, фотоподборки, милиция, досуг, Дмитрий Дятлов, джаз, Александр Зубко, праздники, полиция, война, футбол, Порошенко, соревнования, катастрофы, суд, корабли, Донбасс, оккупация, экология, технологии, аннексия Крыма, марш, Донецк, религия, женщины, военная техника, Киев, концерты, Львів, цирк, история, Новый Год, Нацгвардия, туризм, политика, учения, Путин, столкновения, архитектура, фотография, портрет, мода, пейзажи, зима, фотопроект, знаменитости, транспорт, мир, ВСУ, музыка, солдат, люди, Сергей Смоленцев, протесты, фотоконкурсы, тест-драйв, мотоциклы, выставки, происшествия, путешествия, животные, бизнес, выборы, конкурс, живопись, Львов, Олимпиада, стихийные бедствия, традиции, Одесса, #Євромайдан, фотографы, искусство, город, США, Майдан, Динамо, Верховная Рада