НОВОСТИ ДНЯ: Украинцы предлагают сделать Тризуб большим государственным гербом - Дробович  Лукашенко приказал не признавать иностранные дипломы  В Украине все холоднее, в Карпатах - первые морозы  Харьков из-за большого количества больных COVID-19 остается в «красной» зоне  «Желтый» уровень опасности: синоптики предупреждают о густых туманах  Киев - снова в тройке городов мира с самым грязным воздухом  Лукашенко поручил закрыть границу Беларусивсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
11.02.2019   Київ, Україна   bbc.com

«Квантовий стрибок Шевченка» у київському метро: свіжий погляд на Кобзаря

На станції метро Тараса Шевченка в Києві відкрилася виставка художника Олександра Грехова "Квантовий стрибок Шевченка", яка показує постать українського поета в образі відомих кіногероїв та історичних постатей. Виставку організували Національний музей Шевченка та Київський метрополітен.
"Проект "Квантовий стрибок Шевченка" - це сплав вільнодумства та науки, це спроба осучаснити старе та архівувати популярні культурні образи. Це мандрівка з українським Вергілієм - Тарасом Григоровичем, де глядач часто бере на себе роль самого Шевченка", - повідомляють організатори виставки.
Серед кіногероїв, в яких перевтілили Кобзаря - пірат Джек Горобець, магістр Йода, Вільям Воллес з фільму "Хоробре серце", Термінатор та інші. Щоправда, ілюстрацію Шевченка в образі Йоди вже поцупив чоловік у нетверезому стані, повідомила працівниця станції метро.
"Для мене головне натхнення - спроба вийти за шаблонний образ, який існує в усіх підручниках, де Шевченка зображують старим, років за 60, хоча він був ще молодим. Хочеться показати його образ по-новому, що він може бути веселим, людиною, яку захочеться додати собі в друзі в Facebook", - зазначає художник Олександр Грехов. На думку художника, можливо, виставка спонукає глядачів почитати більше про українського поета та його насичене життя, яке виходить далеко за рамки біографічних даних зі шкільної програми. Реакцією глядачів Олександр Грехов задоволений: "95% з тих, з ким спілкувався, позитивно оцінили. Обіймали, дякували. Навіть в соцмережах негативу не бачив".
Під кожною ілюстрацією на виставці можна знайти текст-пояснення, як саме персонаж пов'язаний з Шевченком, розповіла піарниця Національного музею Тараса Шевченка, кураторка виставки Анастасія Аболєшева.
"Ці тексти - якраз той освітній момент, який музей, як інституція, привносить до такої розважальної, на перший погляд, виставки Ми розуміємо, що сучасна дитина знає Дарта Вейдера, але не знає Шевченка. Або ж знає те, що їй насильно вклали в голову у школі. І ось ця радість впізнання (яка присутня і дорослим, що зберегли в собі внутрішню дитину) - найкращий відгук для музею", - пояснює вона. На думку пані Аболєшевої, не можна зробити Шевченка популярним просто цитуючи його поезію чи поклавши квіти до його пам'ятника.
"А через нову форму, яку створює Олександр Грехов - можемо. Можемо говорити про історії з життя Шевченка, його вподобання, відшуковувати паралелі і дивитись на життя і творчість Тараса Григоровича з нового ракурсу. Для нас, як для музею "Квантовий стрибок Шевченка" - це і вихід на широку аудиторію, це вихід за межі музею, це Шевченко тут і зараз - живий, яскравий, цікавий", - зазначає вона.
Як би хто не ставився до виставки, вона спричинила тут справжній ажіотаж. Десятки людей змінюють свої плани і пропускають по кілька потягів, щоб ретельно все роздивитись. За словами організаторів, з 1 березня виставку зможуть побачити мешканці Львова, а з 6 березня - Вінниці. Дати проведення виставки в інших містах обговорюються.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
религия, дизайн, юмор, стихийные бедствия, зима, Донбасс, авиация, путешествия, марш, Одесса, самолеты, дети, фестивали, искусство, досуг, фотопроект, Россия, знаменитости, карантин, технологии, АТО, выставки, коронавирус, архитектура, экология, НАТО, культура, выборы, фотоконкурсы, портрет, политики, #Євромайдан, футбол, туризм, ДСНС, Порошенко, фотографы, корабли, протесты, заводы, военная техника, Львів, животные, показы, мир, спорт, общество, митинги, Александр Зубко, Сергей Смоленцев, мода, джаз, США, суд, солдат, люди, Шахтер, акции, учения, Новый Год, Киев, столкновения, пейзажи, пандемия, Динамо, уикенд, Саакашвили, автомобили, парады, Дмитрий Дятлов, пожары, Верховная Рада, фотоподборки, история, церковь, Карпаты, ЗСУ, беспорядки, Китай, живопись, фотография, Нацгвардия, Путин, праздники, традиции, война, полиция, женщины, тест-драйв, оккупация, музыка, ВМС, ВСУ, Майдан, город, политика, Зеленский, природа, соревнования, пляжи