НОВИНИ ДНЯ: Зеленський назвав подію, яка стала однією з перемог у війні з РФ  Курячі шлунки в сметані: рецепт смачного та бюджетного гарячого  Чим допоміг "Рамтайшн" Україні і що буде з приходом Трампа?  Як зросте курс долара у 2025 році: прогнози банкірів та фінансових аналітиків  Довіра українців до влади впала за останній рік: КМІС  Найсмачніші пиріжки з начинкою, яка тане в роті: гості будуть в захваті  Не лише гречка. За якими продуктами з дому сумують українці за кордоном: список вас здивуєвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
15.07.2019   Львів, Україна   Александр Зубко

Leopolis Jazz Fest 2019

3 26 по 30 червня у Львові проходив вже дев'ятий фестиваль джазової музики Leopolis Jazz Fest. Хоч він тепер остаточно «влаштувався» в останніх датах місяця, інші фестивалі літа розпочинаються ще пізніше, тож багато артистів розпочинають свої мандрівки саме з нього. А в знаменитого піаніста та композитора із США Чіка Коріа (Chick Corea) тут взагалі відбулася прем’єра проекту «The Spanish Heart Band». Особисто маестро любить саме перші виконання програми, не тоді, коли вона вже «відкатана», тож нам вельми поталанило. Нечастий гість в Україні, містер Чік виступав на «Леополісі» лише два роки тому і з геть іншою програмою, але навіть якби вона була тією самою, безсумнівно, його виступ зустрічали б так же гаряче. А от його не менш видатний товариш — теж піаніст, композитор і американець — Кенні Барон (Kenny Barron), відвідав нашу країну вперше. І саме він отримав цього року премію імені Едді Рознера.
Справжня ікона не лише джазового співу, а співу взагалі — американець Боббі Макферрін (Bobby McFerrin) — влаштував сеанс колективної вокальної медитації. Допомагали йому керувати процесом четверо колег, а більшу частину хору складали українські співаки. Останні представляли різні вікові категорії та найрізноманітніші музичні жанри. І варто зважити, що значну частину концерту підспівував майже весь зал. Це був третій виступ в України видатного мультивокаліста, і всі вони були абсолютно різні.
Інші хедлайнери, візит яких до України очікувався з великим нетерпінням, були трохи молодшими і виступали в нас вони вперше. Насамперед це піаністка, вокалістка, автор пісень та найвідоміша джазова артистка Канади Даяна Крол (Diana Krall). Та і її бенд був зірковий, необхідно згадати саксофоніста Джо Ловано (Joe Lovano) та гітариста Марка Рібо (Marc Ribot). А молодь (хоча, чому лише молодь?) палко вітали імовірно найбільш прогресивний сьогодні оркестр (на сцену вийшло дев’ять артистів) музику якого можна віднести до стилю фанк. Цікаві були всі артисти великої сцени, але особливо треба згадати зірку естради 90-их, яскраву співачку Лайзу Стенсфілд (Lisa Stansfield). Організатори вирішили саме її виступом закривати фестиваль, тож наприкінці отримали найбільшу за всі дні дискотеку. Причому глядачі танцювали як під сценою, так і в обох фан-зонах.
Музиканти, що грали на сцені площі Ринок, не поступалися в майстерності своїм колегам зі сцени імені Едді Рознера, просто хтось мав бути і тут.  Це стосується тріо французького контрабасиста Рено Гарсія-Фонса (Renaud Garcia-Fons), і литовського «Be 4 Quartet», і багато інших колективів, часто — сміливо експериментальних. Виступали тут і українські артисти. За ідеєю, яка сформувалася на сьогодні, на день Конституції має виступати поп-проект на межі стилів. Цього разу таким був знаний хіп-хоп-рок гурт «Танок на майдані Конго» за участі музикантів легендарного колективу «Схід Side» та одного кращих українських біг-бендів — оркестру під керівництвом Деніса Аду. Звучання було абсолютно джазовим.
Більшість українських колективів традиційно грала на сцені біля палацу Потоцьких. І суто джазових з них була хіба половина. Та навіть просто перелічити всі колективи, що виступали на фестивалі, буде досить складно, бо музикантів було близько трьох сотень з півтора десятка країн. Географія охоплювала переважно Західну Європу, від Північної — вона була представлена бендом Клаудії Кампаньол (Claudia Campagnol) з Данії, через Цетральну — звідти було багато гуртів, Східну — як бенд «Djabe» з Угорщини, до Близького Сходу. Від останнього знову були музиканти Туреччини та Ізраїлю, відповідно — «Ayşe Tütüncü Quartet» та «Amit Friedman Quartet».
А глядачів, як повідомляють організатори, за п’ять днів через фестиваль пройшло більше 120 тис., і точну кількість країн вже не називають — їх дуже багато. Найбільшою площадкою був стадіон у парку імені Богдана Хмельницького, де встановлено великий екран та навіть сцену. В середньому щодня на ньому влаштовувалося близько 10 тис. глядачів. Були ще джеми, концерти фестивалю-конкурсу вуличної музики Street music by Leopolis Jazz, майстер класи і просто зустрічі біля сцен і на вулицях.
Фестиваль лише закінчився, а меломани вже чекають ювілейний, X Leopolis Jazz Fest. А організатори вже готуються до нього.
Текст — Лілія Білецька, Олександр Зубко
Фото — Дмитро Туйон, Федір Лазаренко, Альона Чорна, Олександр Зубко

Майкл Красни (Michael Krasny), бас-гітара, та Пітер Чінкотті (Peter Cincotti), вокал, фортепіано, у складі тріо останнього (США), сцена ім. Едді Рознера, 30.06.2019

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
портрет, пандемия, солдат, живопись, коронавирус, праздники, зима, архитектура, Новый Год, Київ, ВМС, Динамо, соревнования, ДСНС, уикенд, люди, история, туризм, ВСУ, митинги, общество, передовая, Зеленский, выборы, Одесса, война, Україна, Майдан, Шахтер, Війна, традиции, спорт, Александр Зубко, полиция, футбол, церковь, акции, автомобили, Россия, самолеты, учения, путешествия, фотоподборки, фотография, Львів, культура, НАТО, военная техника, Китай, природа, дизайн, США, Киев, протесты, авиация, пожары, животные, мода, терроризм, фотопроект, Польша, Дмитрий Дятлов, Бахмут, юмор, Сергей Смоленцев, фестивали, Донбасс, столкновения, медицина, город, дети, стихийные бедствия, фотоконкурсы, суд, Путин, Верховная Рада, Нацгвардия, Карпаты, обстрелы, сборная Украины, экология, пейзажи, Париж, политика, оккупация, пляжи, Крым, корабли, женщины, мир, Порошенко, #Євромайдан, выставки, марш, музыка, Киевщина, ЗСУ, технологии, искусство, карантин