<
НОВИНИ ДНЯ: Якщо Трамп знову стане президентом: Кулеба відповів, чи хвилюється він з цього приводу  У НАТО звинуватили Росію в зловмисних діях проти країн Альянсу  Більшість українських біженців готові повернутися з-за кордону: за яких умов  Коли не знаєте, що приготувати: три рецепти страв з мʼяса на вечерю  Портал в інший світ: біля берегів Мексики знайшли бездонну вирву з таємними тунелями  Повістки на блокпостах: що потрібно знати з ухваленням нового закону про мобілізацію  Переговори з Росією можливі: Кулеба назвав дві головні умовивсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
22.04.2024 186

Палкий квітень: в НАН України пояснили, з чим пов'язана аномалія

Українців здивувала погода наприкінці березня і на початку квітня. Гріло під 26°.

134376-1_large_22.04.24

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух пояснила, чому ще тиждень тому в Україні стояла аномальна спека під 26°. Зокрема, подібний температурний рекорд фіксували у Києві 10 квітня. Пише УНІАН. 

Жінка в інтерв'ю "24 Каналу" уточнила, що гарячі температури, які українці спостерігали наприкінці березня - в середині квітня 2024 року, дійсно невластиві нашому клімату.

"Так, дійсно, перша половина квітня була аномально теплою. Особливо здивувала погода наприкінці березня і на початку квітня", - сказала вона.

Як відомо, в той період деякі регіони України розігрівало вдень до +29 градусів тепла. Це було на 10-15 градусів вища за норму, і більш характерно для літа, а не для зазвичай свіжої весни.

Балабух каже, що цим ми зобов'язані потужним масам субтропічного повітря. Йдеться про вітри, що навіяли українцям тепло

Європу охопили вітри із Сахари

Зазначимо, в Україні пилова буря з Сахари вирувала на початку квітня. Це нашестя принесло до нас вітрами, які спершу пройшлися пилом Європою. 10 квітня західні ЗМІ констатували, що вікна європейців застеляє червоним піском втретє за останні два тижні.

Синоптики казали, що це явище свідчить про зміну характеру атмосферної циркуляції. Людям це відчувалося погіршенням якості повітря та зайвими хатніми турботами. Адже через високу концентрацію пилку в повітрю, цей бруд завіювало у вікна, він лягав на карнизи, машини тощо.

Оценка материала:

5.00 / 2
Палкий квітень: в НАН України пояснили, з чим пов'язана аномалія 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
22.04.2024 186
Еще материалы раздела «Суспільство»