НОВИНИ ДНЯ: Полуничне тирамісу в стакані: надзвичайно простий рецепт популярного десерту від Лілії Цвіт  В Україні буде новий стандарт профільної середньої освіти: що зміниться для старшокласників  Взимку працюватимуть усі доступні атомні блоки, є чіткі терміни ремонту, - Галущенко  Замах на Трампа: ФБР хоче допитати експрезидента США  Неймовірно смачні медові кекси: рецепт випічки до чаю чи кави  Від розвідників до діловодів: кого потребує українська армія 2024 року  Сухо та спекотно: прогноз погоди в Україні на 27 липнявсі новини дня
Політика
Україна
27.07.2024 378

В ISW розповіли про фактори, що допоможуть ЗСУ провести вдалий контрнаступ

Росія починає відчувати дефіцит озброєнь і особового складу. Це, а також допомога західних партнерів, дозволять ЗСУ з часом проводити успішні контрнаступальні операції.

_facebook_com_derzhavna_prikordonna_sluzhba_ukrai__ni__c2545dabd70395ac3423c10f5bc24f11_650x410_27.07.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

В Інституті посилаються на інтерв'ю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського виданню The Guardian, в якому він заявив, що за останні два з половиною роки, російські військові суттєво збільшили свої людські та матеріальні ресурси для ведення війни проти України.

Водночас, йдеться у звіті, ці меседжі Сирського не свідчать про раптове збільшення присутності російських військових в Україні, а скоріше відображають кадровий і матеріальний дефіцит, з яким українські війська стикаються вже більше двох років.

Також головнокомандувач зазначив, що українське військове командування зосереджене на вирішенні проблем з постачанням озброєнь, щоб захиститися від затяжних наступальних операцій РФ. І підкреслив, що українські сили успішно проводять оборонні операції, попри матеріальну нерівність між російськими та українськими військами.

Натомість, в ISW переконані, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі, Росія вже не зможе нарощувати кількість живої сили й техніки для війни проти України.

Аналітики Інституту зазначають, що Росія вичерпує свої обмежені запаси зброї часів СРСР. Однак незрозуміло, чи зможе російська оборонна промисловість виробляти достатню кількість техніки, щоб витримати високий рівень втрат техніки навіть за подальшої економічної мобілізації.

"Подальша економічна мобілізація, ймовірно, буде вкрай непопулярною серед росіян, які здебільшого апатично ставляться до війни, доки вона не впливає на їхнє повсякденне життя, а зміна політики може послабити внутрішню підтримку війни", - йдеться у звіті.

В ISW переконані, що Кремлю, ймовірно, доведеться додатково мобілізувати російську економіку й оборонну промисловість для підтримки нинішнього темпу операцій у середньостроковій і довгостроковій перспективі.

Водночас, заяви Сирського доводять, що за останні два з половиною роки українські сили успішно захищали та звільняли територію перед обличчям армії РФ, що має суттєву живу силу і матеріальну перевагу над ЗСУ.

"В ISW продовжують оцінювати, що Сили оборони можуть боротися за ініціативу на полі бою та, зрештою, створити умови для проведення як обмежених, так і широкомасштабних контрнаступальних операцій за умови своєчасної і належної допомоги з боку Заходу в галузі безпеки", - йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Ситуація на фронті та обстріли України

Нагадаємо, російські загарбники провели черговий транскордонний рейд і активно просуваються в Донецькій області.

В середу, 24 липня, росіяни багато разів обстріляли Харків та Харківську область.

Вдень агресор вдарив КАБом по центру міста. Близько опівночі у Харкові знову пролунали вибухи.

Минулої ночі росіяни вкотре масштабно атакували Україну дронами типу "Шахед".

Оценка материала:

5.00 / 1
В ISW розповіли про фактори, що допоможуть ЗСУ провести вдалий контрнаступ 5.00 5 1
Політика / Україна
27.07.2024 378
Еще материалы раздела «Україна»