НОВИНИ ДНЯ: Перші дослідження ґрунту з темного боку Місяця розкрили нові факти  Удари ЗСУ вглиб Росії: експерт назвав цілі ракет ATACMS  Бойові дії в Україні можуть припинитися 2025-го: деталі від The Economist  Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнт  Коли Андрія Первозванного 2024 року: святкуємо за новим календарем, історія, традиції  Буде "особливість": синоптикиня розповіла, на яку погоду чекати в п'ятницю в Україні  Британська розвідка оцінила "могутність" Чорноморського флоту РФ після 1000 днів війнивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
26.05.2019   hmarochos.kiev.ua, Вероніка Луцька, informator.ua,

Велопішохідний: у Києві відкрили новий міст

Міст, що з’єднує Володимирську гірку та оглядовий майданчик поблизу Арки дружби народів, як і обіцяв Віталій Кличко, встигли завершити до Дня Києва, який цьогоріч святкують 26 травня. Напередодні ввечері мер офіційно відкрив міст та навіть пострибав на ньому, щоб довести надійність конструкції.
Віталій Кличко відкривав міст зі сторони Володимирської гірки. У своїй промові він наголосив на унікальності проекту, плани реалізації якого існували більше ста років. Мер також зазначив, що під час будівництва, що тривало п’ять місяців, у ЗМІ з’являлося багато маніпуляцій стосовно необхідності моста та його вартості. «Вартість моста майже не змінилась – це 275 мільйонів. Ще 90 млн пішло на благоустрій навколо, зокрема, фонтан. Колись Київ був містом семи фонтанів, і ми починаємо це відроджувати. Укріплення схилів коштувало ще 55 млн» – зазначив Кличко. Згодом, після вигуку «Арка дружби народів, ви мене чуєте?» вирушив до іншого кінця моста, щоб нарешті запустити на нього натовп киян.
У центрі мосту Віталій Кличко зупинився, щоб розказати більше про скляні оглядові майданчики. За його словами, вони витримують навантаження у тисячу кілограм на квадратний метр. Щоб розвіяти будь-які сумніви, мер пострибав на склі зі своїм братом Володимиром. Міст, до слова, від цього злегка завібрував.
Фінальна довжина мосту склала 212 метрів. Висота його опор – 22 та 32 метри. Проект розробило ТОВ «Проектні системи ЛТД» під керівництвом архітектора Андрія Миргородського. Загальна вартість мосту з укріпленням схилів та облаштуванням території навколо склала 420 млн гривень. Частина коштів на його будівництво – 132 мільйони – переспрямували з бюджету на реконструкцію Київського зоопарку. За проект мосту розробники отримали 12 мільйонів гривень, хоча за результатами тендеру мали отримати два мільйони.
Раніше Міністерство культури надіслало до КМДА лист, у якому разом з комітетом ЮНЕСКО порекомендувало зупинити будівництво мосту. Після цього заступник голови КМДА Олександр Спасибко заявив, що підстав для призупинення будівництва немає. Ще один скандал був пов`язаний з проектом моста. Нещодавно швейцарське архітектурне бюро заявило, що концепцію проекту моста взяли у них, не заплативши. Представник КМДА та архітектор Андрій Миргородський ці звинувачення заперечують. Окрім цього, за шість років міська адміністрація так і не перерахувала гроші призерам та учасникам архітектурного конкурсу, зокрема і за швейцарський проект.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Україна, медицина, оккупация, туризм, карантин, обстрелы, Динамо, ВСУ, Бахмут, столкновения, НАТО, фотография, пейзажи, сборная Украины, праздники, Киев, Александр Зубко, #Євромайдан, футбол, спорт, Верховная Рада, живопись, Россия, марш, мода, митинги, стихийные бедствия, Новый Год, суд, корабли, уикенд, женщины, Зеленский, авиация, Київ, общество, пляжи, Донбасс, зима, архитектура, военная техника, политика, юмор, фотоподборки, портрет, выборы, искусство, пожары, война, терроризм, природа, ДСНС, фестивали, Шахтер, Карпаты, соревнования, Сергей Смоленцев, визиты, люди, церковь, ЗСУ, мир, акции, США, животные, полиция, Китай, дизайн, Киевщина, самолеты, музыка, культура, Війна, автомобили, Крым, путешествия, солдат, история, ВМС, город, протесты, традиции, выставки, учения, Польша, Майдан, технологии, Париж, передовая, фотоконкурсы, коронавирус, Нацгвардия, Порошенко, Львів, Путин, Одесса, дети, фотопроект, пандемия, Дмитрий Дятлов