Політика
Україна
Чому повітряна тривога стала довшою під час масованих атак
Як правило, терористи запускають "Шахеди" з вечора. Через великий запас ходу, БпЛА можуть намотувати круги, а не одразу заходити на ціль.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Повітряних сил Юрія Ігната.
"Запускають "Шахеди", як правило, хвилями, вони розлітаються, маневрують. Запас ходу в них великий. Це двигуни внутрішнього згоряння. Той маршрут, який проклали їм оператори на місці пуску, той й залишається в "пам'яті". Вони таким чином намотують круги, можуть кружляти довкола області, не тільки по прямій, а потім вже заходити на ціль", - розповів Ігнат.
Як відзначив речник Повітряних сил, пуски починаються, як правило, з вечора та тривають до пізньої ночі, доки наші захисники не знищать останній "Шахед".
"Я б не сказав, що так вже й відрізняється (час атаки, - ред.). "Шахеди" завжди літали довгенько. Раніше їх пускали з Херсонської області, перші пуски, коли Сили оборони ще не вигнали ворога на лівий берег Дніпра. Після цього вони перейшли в Крим. Тривалість польоту стає більшою, швидкість "Шахеда" середня 150 км/год й тому так відбувається", - пояснив Ігнат.
Раніше, як припустив речник Повітряних сил, ворог запускав "Шахеди" більше по прямій. Сьогодні ж терористи ставлять перед собою дещо інші цілі:
- знайти слабкі місця;
- виявити місця, де знищили БпЛА, врахувати інформацію й запустити подальші групи безпілотників;
- навантажити протиповітряну оборону.