Прес-релізи
IT та зв'язок
Як вибрати функціональний і надійний сервер
Для організації мережевої інфраструктури з необхідністю віддаленого доступу користувачів до великих масивів даних, робочих застосунків і програм варто купити сервер. Ці пристрої здатні функціонувати в режимі 24/7, мають великі обчислювальні потужності, що впливає на продуктивність усієї мережі. Правильний підхід до вибору сервера — запорука успішної діяльності, пов'язаної з обслуговуванням баз даних, зберіганням, обробленням, захистом і передаванням значних обсягів інформації.
Основні види серверів
Класифікація серверних платформ, представлених в асортименті інтернет-магазину Сервак, здійснюється на основі форм-фактора, призначення, здатності до масштабування та потужності. Кожна група має свою специфіку, що варто враховувати, вибираючи обладнання.
Різновиди серверів залежно від доступних функцій:
1. Сервер робочої групи — прилад початкового рівня з доступною вартістю, для базового збереження даних і розмежування прав доступу.
2. Файловий сервер — використовується з метою зберігання та створення структури інформації з подальшим її захистом.
3. Поштовий сервер — призначений для оброблення електронних листів і роботи з поштовими програмами всередині мережі компанії.
4. Вебсервер — створений для прийняття запитів від користувачів під час відвідування сайтів, має високий рівень захисту від атак і хорошу відмовостійкість.
5. Сервер бази даних — забезпечує необхідні потужності для обчислювальних ресурсів компанії, стабільний доступ до файлів для користувачів.
6. Термінальний сервер — незамінний в організації віддаленого доступу та безпечного передавання даних завдяки системі шифрування.
7. Проксі-сервер — відповідає за безпеку використання інтернет-мереж.
8. Фаєрволи та брандмауери — аналізують дані, які надходять до мережі, щодо наявності шкідливих елементів задля захисту від вірусів, хакерських атак і негативного впливу з інтернету.
9. Принт-сервери — дають змогу під’єднати декілька комп’ютерів до однієї мережі для друку документів на принтері без необхідності купівлі периферійного пристрою для кожного користувача.